Letní oblečení už letos potřebovat nebudete! Uložte je bezpečně přes zimní sezónu.

 Tipy a inspirace 
12. listopadu 2016 09:39 / redakce
  0
📷
4 fotografie v galerii
Jemné letní šaty vložte do obalů na šaty. Internet
Máme tu definitivně podzim a zima se rychle blíží. Už na sebe těžko vezmeme šaty na ramínka a páskové sandály.

Před zimou spousta lidí přemýšlí, jak uskladnit letní věci. Každý rok se toho nashromáždí víc a víc .

Nejlepší je začít tím, že si najdete vhodné místo pro ukládání. Šaty mají rády sucho a stálou teplotu, proto je raději nechávejte v bytě a neukládejte do sklepa nebo na půdu. Než je na zimu uložíte, vyperte je, pořádně usušte a pak je složte do prodyšných krabic (nám se líbí látkové). Letní oblečení se vyplatí rozdělit podle druhu (kalhoty, trička, boty apod.) a uložit do samostatných krabic. Tak vše před létem zase snadno najdete.

Krabice

Jedním ze zaručených způsobů, jak se na půl roku zbavit sezónního oblečení je uskladnění do velkých kartonových krabic. Pořídit si je můžete v nejbližším supermarketu – pokud narazíte na ochotného prodavače, pár vám jich ze skladu přinese (stejně je jinak slisují) – nicméně s kartónovou krabicí od těstovin příliš parády neuděláte.


Vakuové pytle

Vakuové pytle jsou sice pořádně provařené z teleshoppingových reklam, nicméně svůj účel plní perfektně. Oproti papírovým krabicím mají navíc tu výhodu, že oblečení v nich je imunní vůči vlhkosti a nejrůznějším zápachům. Pokud si pořídíte opravdu kvalitní vakuové pytle, můžete zimní oblečení na léto klidně uskladnit i ve sklepě.

Kufry

Kufry sou vyrobeny, aby se v nich přenášelo oblečení a když jsou prázdné, zabírají docela dost místa. Využít je jako úložný prostor je tedy dvojnásob přínosné. Pokud máte starší kufry, vyložte je kyselinoprostým hedvábným papírem, a nezapomeňte na levanduli nebo cedrové dřevo proti molům či jiným nevítaným návštěvníkům.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan Markle obviněna vlastní sestrou z nezájmu o otce. Ten dostal mrtvici

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

Čína má nebezpečnou autonomní loď plnou autonomních dronů, které mohou operovat ve vzduchu, v terénu i...

Zavřít reklamu