Poraďte si i bez mužského! Vrhněte se na výměnu žárovky sama!

 Tipy a inspirace 
11. listopadu 2016 19:20 / Marie Popelková
  1
📷
3 fotografie v galerii
Výměnu žárovky zvládnete za pár minut! Thinkstock
Každé ženě se snad někdy stalo, že jí přítel celou věčnost sliboval, že doma vymění prasklou žárovku, jenže uteče měsíc, dva, tři a skutek utek! Nebojte se do toho pustit sama! Poradíme Vám, jak na to!

Stačí znát pár základních pravidel a výměnu prasklé žárovky zvládnete za pár minut! Bez mužského!

Hlavní zásada zní: Vždy jděte k jističi a vypněte proud! Bezpečí je přeci na prvním místě. Nikdo nechce být zasažený proudem. Několik minut počkáme, až svítidlo vychladne, abychom se při výměně nespálili. Je-li žárovka ve vyšší poloze, postavíme si pod ní pevnou židli nebo schůdky. Vadnou žárovku uchopíme do prstů a opatrně vyšroubujeme.

BACHA NA PŘÍKON!

Nyní je nutné se podívat na starou žárovku a najít údaj o jejím příkonu. Pokud je tento údaj už smazaný dlouhým používáním žárovky, je nutné vyhledat na svítidle malou tabulku. Tam se udává i maximální příkon, jaký může žárovka mít. Nedáváme tedy do světla žárovky s vyšším příkonem.

Pokud máte požadovanou žárovku doma v zásobě, můžete rovnou pokračovat. Vyjměte ji z krabičky v rukavicích, protože otisky prstů způsobují menší světlost a větší poruchovost. Vylezte na židličku či schodky a zašroubujte ji. Pokud je vše v pořádku, nahoďte jistič a místnost se opět krásně prosvítí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Skřípání zubů opotřebovává sklovinu a může i zničit chrup. Tímto problémem trpí mnozí lidé, aniž...

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchý svícen proti chmurám a stresu

Zavřít reklamu