Zbavte se otravných octomilek

Octomilky naše domácnosti zaplavují odnepaměti. Bojovaly s nimi i naše prababičky, které přišly na to, že malí vetřelci nemají rádi vůni hřebíčku.
 Tipy a inspirace 
03. listopadu 2016 23:10 / Internet
  1   0
Jako supi nad mršinou vznášejí se nad svačinou, přesněji řečeno např. nad nedojedeným zapomenutým banánem, které vaše mládě nechalo povalovat v temném koutě svého pokoje. Mušky octomilky – supi našich kuchyní, milují zbytky jídel, libují si ve zralém až hnijícím ovoci, sladkých šťávách. Milují vše kvašené, s chutí nasávají zbytky vína a hodují nad odpadky z koše.

Nejotravnější hmyz? Hned za komárem a mouchou se v těsném závěsu drží octomilky. Malé mušky, které jsou všude! Milují sladkou vůni a zbavit se jich není nic jednoduchého. My jsme pátrali a zjistili, co na ně opravdu funguje. Tady jsou rady 

Jak na ně?
Jedinou ochranou je prevence. Především dbejte na čistotu.
1. Ovoce nenechávejte volně, ale skladujte je v lednici.
2. Odpadkový koš s organickými zbytky ihned vyneste.
3. Pozor na šťávy na koši, pod ním či na víku. I to stačí, aby se vám v kuchyni octomilky usídlily.
4. Pozor také na koláče s ovocem. I ty jsou pro octomilky velkým lákadlem.
5. Nedopité víno, mošt či ovocné šťávy dejte ihned do lednice.
6. Pravidelně čistěte kuchyňský odpad.

Když už je pozdě...

Lapač
Klasická mucholapka, někdy tyto lepící pásky můžete najít pod názvem 'beruška'. Lepí se někde v blízkosti okna. Vylučují feromony, které octomilky přilákají a insekticidy je následně zahubí. Pořizovací náklady jsou okolo padesáti korun za balení, kdy vám jeden proužek vydrží asi 3 měsíce. Záleží, jakou máte doma invazi.
Podobně fungují lepící "slunečnice" či "jablíčka", lákají je na omamnou a sladkou vůni a následně vás jich zbaví jednou provždy.

Elektrický pomocník
Přístroj, který jste mohli vidět v některých restauracích. Elektrický lapač svítí a přitahuje hmyz. Některé typy hubí elektrickým proudem, jiné octomilky nasají do zásobníků. Celý přístroj je poměrně tichý, jen pořizovací ceny jsou o něco vyšší. Elektrický lapač koupíte od 300 Kč a více. Na druhou stranu nejde o žádný chemický prostředek.

Koření
Stejně jako komáři i octomilky prý nesnáší vůni koření. Rozložte si po bytě misky s hřebíčkem a do květináčů můžete zapíchnout stroužek česneku. Zajímavý způsob, ale pak vysvětlujte návštěvě, kde se bere to šílené aroma.

Past
Postačí, když necháte na stole nedopitou vodu se šťávou a uvidíte, kolik se jich tam nachytá. Na druhou stranu nám přijde, že tím přilákáte jen další otravné návštěvníky.
Mnohem lepší je odřezat plastovou láhev, nalít do ní trochu vína, piva nebo džusu. Vršek zakryjte papírem nebo potravinářskou fólií a udělejte do něj malé dírky. Octomilky se dostanou dovnitř, ale už nevyletí ven. Pak jen stačí zatřepat a vylít do odpadu.

Masožravé rostliny
Hezký a moderní doplněk do bytu, který se vám o tyto potvůrky postará. Stačí je vhodně nakombinovat, s tím vám poradí v hobby marketu či zahradnictví a máte vyhráno. Masožravá rostlina je elegantní a bude vás bavit ji sledovat při lovu.

Vysavač
Prý nejlepší způsob, jak se jich zbavit. Na talíř dejte kousek ovoce a nechte do druhého dne. Když se kolem nich slétne hejno, zapněte vysavač.
Ideální je několik tipů zkombinovat, tím zaručíte, že jste je opravdu pochytali a zahubili. Přejeme hodně úspěchů a pevné nervy při likvidování.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: octomilky, hmyz, ovoce, tipy, triky, rady
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Tech

Vydání nové verze Windows se blíží. Poběží na vašem počítači a má smysl ji mít nainstalovanou?

Dům a zahrada

Nesprávným používáním se vrtáky ztupí až čtyřikrát rychleji. Nabrousit si je zvládnete i sami

Zavřít reklamu