Chcete se pochlubit jedinečným designovým kouskem? Vyrobte si sami garnýž!

 Tipy a inspirace 
10. listopadu 2016 07:34 / Marie Popelková
  0
📷
7 fotografií v galerii
Záclony a závěsy nemusejí viset jen na klasických garnýžích. Můžete si vyrobit i vlastní. Shutterstock
Máte chuť ozvlášnit svůj byt nějakým netradičním kouskem, který vám bude každý závidět? Pusťte se do vlastnoruční výroby garnýže! Budete sami překvapeni, jaké kouzlo to do vašeho domu přinese!

Nápadů, jak nahradit klasickou garnýž něčím jiným, je spousta. My jsme pro vás vybrali tři z nich.

Inspirováno přírodou

Máte rádi přírodny styl? Pak je tato garnýž to pravé pro vás! Vyražte na procházku do lesa a najděte vhodnou větev. Měla by být hlavně dostatečně dlouhá. Zcela rovná být nemusí, naopak - mírné prohnutí jen umocní celkový dojem.

Odstraňte přebytečné pahýly a menší větve. Pak zbavte větev veškeré kůry a povrch upravte smirkovým papírem. Pokud chcete docílit opravdu přírodního vzhledu, připravenou tyč napusťte olejem. Jinak můžete větev nalakovat barvou dle vlastního výběru.

Originální garnýž z větve je vhodné přichytit na dřevěné, kovové nebo keramické věšáky na oblečení. Tento kousek se nejlépe hodí pro záclony či závěsy s našitými oky.

Trocha Asie

Pusťe do bytu trochu asijské exotiky! Pomůže vám k tomu obyčejná bambusová tyč! Podle velikosti a váhy záclony zvolte vhodnou tloušťku. Je lepší zvolit silnější kalibr, aby se tenká bambusová tyč brzy pod tíhou záclony neprohla.

Výhodou tohoto modelu je to, že na  něj můžete pověsit záclony s kroužky se žabkami, tunýlkové i s našitými oky.

Pokud se do vašeho interiéru nehodí bambus barevně, žádný problém. Tyčku můžete opět přetřít barvou podle svého vkusu.

Díky tomu, že je bambusová garnýž lehká, dá se snadno uchytit třeba pomocí kovového očka s vrutem nebo větší skobou, které jsou do zdi připevněny hmoždinkami.

Garnýž s poličkou

Dříve byl tento typ garnýží takřka v každé chalupě. Šlo vlastně o obyčejnou dřevenou tyč, nad kterou je ale ještě umístěna malá police. Na ní lze vystavit třeba hrnečky, džbánky nebo jiné drobnosti. Pokud vhodnou poličku doma nenajdete, určitě vám s její výrobou pomůže nějaký šikovný truhlář.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu