Vypeckujte třešně rychle a bez námahy. Přinášíme tři triky

 Tipy a inspirace 
19. července 2021 15:44 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Třešně jsou oblíbeným letním ovocem Pixabay
Chtěli byste si zavařit třešně nebo z nich udělat marmeládu, ale nechce se vám hrát s jejich vypeckováváním? Máme pro vás pár tipů, jak to udělat rychle a bez náhamy.

Vzít nůž, rozpůlit třešni a vyndat z ní pecku. Práce, která málokoho baví. Navíc se při ní dost ušpiní nejenom ruce, ale často i oděv. Na druhou stranu asi nikdo nestojí o to plivat pecky během pojídání bublaniny. Proto je nejlepší volbou třešně před zpracováním vypeckovat. Jak to udělat ale rychle a čistě? Pomohou následující triky.  

Prkénko

Nejde sice zrovna o nejčistší způsob, ale na druhou stranu tím vypeckujete několik třešní zaráz. Položte si několik kusů na pevnou podložku, vezměte prkénko a pořádně jím zatlačte na plody. Díky tomu prasknou a vy pak jenom pecky vyberete ven. Bohužel, při tomto způsobu počítejte také s větší ztrátou šťávy.

Brčkem

Najděte si láhev s úzkým hrdlem, která poslouží jako stojánek a zároveň také jako sběrač pecek. Kromě ní potřebujete ještě čínskou hůlku nebo pevnější brčko. Třešeň položte na hrdlo špičkou dolů a dírou po stopce nahoru. Hůlkou zatlačte na pecku směrem shora dolů. Pecka vám z plodu vypadne do láhve.

Zdobítkem

Máte-li doma zdobítka na dort, použijte jednu ze špiček jako pomůcku pro vypeckování třešní. Zdobítko postavte na talíř nebo pevnou podložku, vezměte třešni do rukou a zatlačte jí na špičku. Pecka vyleze ven. 

Pár tipů na závěr

Ještě před tím, než začnete třešně zpracovávat, je dobré je zbavit nežádoucích červíků, kteří by vám rozhodně žádnou parádu v kompotu nebo bublanině neudělali. Namočte proto třešně na 2 až 3 hodiny do osolené nebo octové vody. Pokud červi v třešních jsou, tak vyplavou. Poté třešně omyjte a nepoznáte, že se máčely v osolené vodě. A nevíte, co si počít s peckami? Ty jsou ideální do výhřevných polštářků, které se používají při bolestech zad nebo břicha. Jak si takový polštářek vyrobit a co do něj můžete kromě třešňových pecek dát, jsme psali zde.

Zdroj info: www.chelanfresh.com, www.allrecipes.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu