Za špatný spánek může často špatný polštář

 Tipy a inspirace 
07. listopadu 2016 05:19 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Od špatného polštáře bolí hlava i krční páteř Internet
Vstáváte ráno unavení, bez energie a celí rozlámaní? Pak je očividně něco špatně a problém se s největší pravděpodobností skrývá ve vašem polštáři.

Možná každou noc svůj polštář natřásáte, aby byl co nejměkčí a vy se do něj zabořili jako do sněhové závěje. Vaše krční páteř vám za to ale rozhodně nepoděkuje. Ideální polštář by totiž měl být spíš nižší a méně objemný.

Zapomeňte také na mýtus, že byste polštář měli mít i pod rameny. Polštář má podpírat krční páteř, aby byla v rovině s celou páteří a pokud si podepřete i ramena, tohoto efektu nedosáhnete.


Svou roli hraje také tvar polštáře v závislosti na poloze, v jaké nejčastěji spíte 

 

Klasický polštář - má svou tradici a hodí se pro spaní na zádech a na břiše. Je vhodné, když z něj můžete odebírat náplň a dosahovat tak požadované tuhosti. 


Anatomický polštář - nejčastěji má tvar poloviny válečku a je ideální pro spaní na zádech a na boku. Měl by být samozřejmostí pro lidi s bolestmi krční páteře, ne každý si ale zvykne na jeho specifický tvar.

Polštář typu "dražé" - tvarem se blíží klasickému, místo výplně je ale celý tvořen pěnou obohacenou o přírodní extrakty. Většinou má tužší a měkčí stranu, takže ho můžete použít i jako opěrku třeba při čtení v posteli.


Zkuste aloe vera, sóju nebo kokos

Zejména u polštářů z viskoelastické pěny se často setkáte s tím, že obsahují mikrokapsle přírodních látek. Samotná visco pěna totiž patří mezi BIO pěny, což znamená, že se k její výrobě používají zejména přírodní složky, které šetří životní prostředí.

Polštáře s aloe vera působí pozitivně na pokožku a díky protizánětlivým účinkům jsou vhodné i pro alergiky. Polštář typu "dražé" s výtažky ze sóji je zase ideální pro lidi s ekzémy nebo akné. Sójový olej totiž zvlhčuje a chrání nejen suchou pokožku. Opravdovou specialitou je ale polštář z kokosové pěny. Tento materiál je přirozeně elastický, měkký a navíc jemně voní po kokosu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu