Etno styl ve vašem interiéru! Základní prvky.

Vyladěný obývací pokoj v etno stylu.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Interier 
06. listopadu 2016 14:04 / Internet
  0   0
Etno styl vládne nejen na módních molech, ale drží se již několik let na výsluní při zařizování interiérů. Není se čemu divit, protože kvalitní zpracované dřevo je nadčasová záležitost a přežije i několik módních vln.

Etno zaujímá mezi ostatními interiérovými styly zvláštní místo. Dokáže vdechnout interiéru vzrušující vůni orientu a exotiky. Málokdo z vás si zařídí celý interiér ve stylu etno, ale určitě mnoho z vás hledalo ve svém bytě, domě nebo zahradě to správné místo pro suvenýr, který si přivezl ze svých exotických prázdnin. Každý, kdo si rád připomíná zážitky ze svých výprav a dovolených, sní o dlouhých cestách po Orientu jako Marco Polo, obdivuje primitivní umění dávných kultur a nechce zapomenout na pestré barvy a vůně marockých tržišť, najde svou inspiraci právě v etno stylu.

Etno hýří barvami, květinami, vzory a zvířecími motivy

Etno může být jednoduché i barevné, veselé i tajemné, vzrušující i uklidňující. Patří k nejvýraznějším stylům. Milovníci moderní technologie a praktického uspořádání domácnosti se budou patrně lépe cítit v moderním stylu, ale těm, kterým učaroval Orient, africké nebo indiánské kultury, si pro svůj interiér nemohou vybrat lepší styl než etno. Najděte ve svém interiéru místo pro ručně tkané koberce, polštáře z přírodních textilií s bohatými originálními vzory, hliněnou keramiku, kovové lampy a svícny, zvířecí artefakty, totemy a masky, výrobky z kamenů, kůže a mušlí. Nechte se inspirovat etno stylem!

Barvy a vzory

Barevnost interiérů zařízených ve stylu afrického etna se pohybuje téměř výhradně v plné paletě sytých zemitých odstínů. Ale v tomto spektru si styl pohrává opravdu se spoustou barev a nebojí se je dynamicky kombinovat. Základem může být barva exotického dřeva nebo jiné přírodní neutrální barvy.

Absolutním základem jsou masivní květináče 

Pro ty, kdo sledují poslední trendy v oblasti interiérového designu máme žhavý tip. V kurzu jsou letos gigantické květináče s velkou hmotností. Právě ty jsou pak základem pro aranžování květin v etno stylu.
Rostliny, které takový květináč vyplňují, musejí být výrazné, aby mezi ostatními dominantními předměty nezanikly. Důležitou roli hrají ostré čepele a výrazná žilnatina listů, stejně jako jejich barvy.

Vybírejte rostliny, které jsou neobvyklé a samy o sobě poutají pozornost. To platí o nolině s hřívou „kudrnatých vlasů“, exotickém krotonu, bizarním cypřiši i masožravce. Nemusíte se bát ani kombinace živých květin s vrbovým proutím nebo s uschlými lusky.

Polštářová bitva

Pro etno styl jsou typické polštáře, polštářky, dečky a podušky. Stačí si tedy pořídit pár polštářků na víc. Vybírejte hlavně ty s hedvábným potahem a v hřejivých odstínech – například červená, žlutá, okrová či oranžová. Potom je naaranžujte na hromadu na pohovku či na postel a užívejte si pohodlí.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Lidé z oblasti Bornea mají unikátní schopnosti. Speciálně vyvinuté geny je odlišují od ostatních na...

Tech

Nabíjíte váš mobil na 100 % nebo necháváte úplně vybít? Možná děláte velkou chybu

Dům a zahrada

Minimalistická kuchyň je perfektně přehledná. Zde je několik zásad, které je třeba dodržovat

Zavřít reklamu