Buďte jedineční! Pořiďte si elegantní betonový nábytek a doplňky

Beton dokáže být opravdu elegantní.
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Interier 
26. července 2018 10:24 / Shutterstock
  0   0
Beton je nedílnou součástí našich každodenních životů. Už dávno se ale nevyužívá jen na podlahy, ale uplatňuje se i při výrobě nábytku a doplňků. Zhotovují se z něj i šperky a dokonce látky. Přesto, že designové kousky z betonu působí extravagantně, pořizuje si je stále více lidí. V poslední době se rozmohl i trend betonových zdí.

Beton dokáže být opravdu elegantní. A dá se říct, že každý kus je téměř originál, zákazníkům často vyráběný na míru. Tento přírodní materiál se obvykle kombinuje například se dřevem, kovem a sklem.

Výhody

Beton je téměř bezúdržbový přírodní materiál. Má vysokou pevnost a trvanlivost, vysokou odolnost vůči teplu a je samozřejmě nehořlavý. K jeho plusům patří i šetrnost k životnímu prostředí. Možná vás to překvapí, ale beton neobsahuje žádné toxické látky a je lehce recyklovatelný. Jedinou nevýhodou se zdá být váha betonového nábytku a vyšší cena. 

Stačí málo

Betonové prvky bývají velmi originální a jedinečné, proto se to s nimi nemusí přehánět. Přitahují pozornost. Hodí se zejména do moderních interiérů a k bílé a černé barvě. Navíc u betonových prvků nemusíte zůstávat jen u šedé barvy. Beton je i materiál mnoha barev. Efektně působí červený či antracitový povrch. 

Zpracování

Mezi nejběžnější techniky úpravy betonu patří broušení, leštění, hlazení, škrábání a vymývání. Výsledný povrch může být hladký i hrubý, ale také plastický. Po konečném opracování by měl být  beton velice příjemný na dotek. Odborníci umí docílit matu i vysokého lesku. 

Obvyklé použití betonu v domácnosti

Nejčastěji se beton v domácnosti využívá na zahradách a terasách. V kuchyních se stále častěji instalují pracovní betonové desky, stoly, barové pulty a kuchyňské ostrůvky. Do obývacích pokojů přicházejí originální konferenční stolky, které bývají propojeny se sklem, kovem či dřevem. Z betonu ale můžete mít umyvadlo i vanu. Do koupelny s betonovým umyvadlem se skvěle hodí čisté bílé obklady. Celkový dojem je úplně jiný než v případě klasické bílé keramiky.  

Betonové obrazy

Beton je zkrystalizovaná kompozitní směs složená z cementu, vody a kameniva, kterou znali i starověcí římští stavitelé. Do betonových chodníků, stěn, jídelních stolů apod. můžete dokonce zakomponovat i různé otisky. Nádherných efektů lze docílit zapuštěním nejrůznějších přírodnin, nerostů a zkamenělin do beztvaré betonové směsi, která se posléze vybrousí a cement ukáže ve výsledku další ze svých dekoračních možností. O dalších možnostech využití betonu jsme psali zde.

Marcela Plachá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egypt po letech otevřel Lomenou pyramidu. Její stavbu provázely problémy se statikou

Tech

Proměna odvětví zákaznické podpory díky UI a chatovacím botům

Dům a zahrada

Chcete zamrazit houby? Tak pozor na častou chybu, kterou můžete ohrozit své zdraví

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu