Není kůže jako kůže, vyberte si koženou sedačku, která vám vydrží

 Interier 
24. července 2018 15:39 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Kožené a koženkové pohovky, sedačky a gauče patří mezi elegantní vybavení domácnosti Shutterstock
Investujte do kvalitní kožené sedačky, vyplatí se to. Při správném výběru a ošetření vám jejich perfektní vzhled vydrží dlouho.

Pod pojmem kožené sedačky si většina lidí představí přepych a luxus. Zároveň evokuje dojem nesnadné údržby. Jak vybrat vhodnou koženou sedačku do vašeho interiéru? Poradíme vám.

Nejčastěji na trhu naleznete kožené sedačky z hovězí kůže. Důvody pro výběrem právě hovězí kůže jsou hlavně ty, že se dodává na trh ve velkých rozměrech a tím dalším je kvalita.

Nejvíce ceněné jsou kůže, které jsou přirozené, tedy zbarvené pouze namáčením. Zachovávají si svou krásnou barvu dlouho a mají přirozenou strukturu. Pokud dáváte přednost barevnějším variantám, alternativou jsou kůže s vrchní barevnou vrstvou (a to ve všech myslitelných barvách). 

V poslední době se také na trhu objevují barevné kůže, kterým barevnost dodává vrchní gumová vrstva. Na tento typ však raději opatrně, při sezení se člověk snadno zpotí a „lepí“ se.  To se vám u kvalitní kožené sedací soupravy stát nemůže, jak jsme psali zde. Pozor byste si také měli dát na příliš levné kožené sedačky. Na jejich výrobu bývá často použita rozemletá a následně vylisovaná kůže, která samozřejmě není tak pevná a nezachovává si vláčnost.         

Ošetření kůže

O jakoukoliv kůži je potřeba správně pečovat. Péče však není nikterak náročná. Běžné nečistoty se odstraňují suchým nebo jen velmi jemně navlhčeným hadříkem. Abyste hezký vzhled kůže a její vlastnosti zachovali co nejdéle, je na místě nábytek 2x až 4x do roka ošetřit pečujícím přípravkem na kůži. Používejte kvalitní přípravky, nejlépe takové, které vám doporučí výrobce nebo dodavatel nábytku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Dům a zahrada

Nepodceňujte klování a agresivitu mezi slepicemi. Zabraňte katastrofě včas

Zavřít reklamu