خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Pořiďte si ekologické zelené bydlení. Poradíme, které rostliny jsou nejvhodnější

Exotické rostliny nemusíte obdivovat jen na dovolené, zasaďte si je doma
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
18. července 2018 14:56 / Depositphotos
  0   0
V posledních letech jsou hitem takzvané ekonomické domy. Ideálně, pokud by byly zcela soběstačné. Je to trend, který nás vrací tak trochu zpátky k přírodě. Nejen dům, ale i vnitřek by měl být zařízený v „zeleném“ stylu.

Rostliny přinášejí do našich domovů kromě radosti a krásy i pozitivní energii, kterou z nich můžeme čerpat. Nemusíme mít hned dům u lesa, i pěkný byt na předměstí může být zařízen v eko stylu a doplněn zelení, která nám bude evokovat návrat k přírodě.

Výběr správných rostlin

Vytvořte si doma vlastní zelenou oázu, kde se budete rádi schovávat před každodenním shonem a starostmi. Abychom měli svoje bydlení zařízené co nejvíc přírodně, je potřeba jej také ozdobit rostlinami tak, aby nám dělaly společnost po celý rok. Myslet však musíme také na to, abychom se o ně nemuseli přespříliš starat, a aby vydržely bez naší péče, pokud odjedeme na čtrnáctidenní dovolenou. Velké pokojové rostliny navíc pročistí vzduch v bytě.

Nejlepšími rostlinami se proto jeví palma, dracéna či kapradí. Vhodný je i banánovník nebo juky. Tyto rostliny mají krásné dekorativní listy a navíc jde většinou o větší exempláře. Při výběru nejvhodnějších druhů si můžeme pohrát s různými odstíny zelené i se strukturami listů. A skvělé jsou i rostliny, co žijí jen ze vzduchu.

Pět rostlin pro pěstování doma

Banánovník

Jeho obrovskou výhodou je to, že dokáže růst neskutečně rychle. I když se jeho listy rozvíjí vcelku pomalu. Jakmile však doroste alespoň minimální výšky, bude nám celoročně evokovat pocit, že jsme na nějaké exotické plantáži. Rostlina potřebuje světlo, dostatečné množství vody a přiměřené hnojení. Ovšem pozor na průvan. Ten banánovníku škodí víc než cokoliv jiného.

Juka

Říká se jí také „rostlina pro líné“. Péči o ni zvládne opravdu každý. Vypadá nádherně a je naprosto nenáročná. Má ráda slunce, ale přežije i ve stínu. Chce vodu, ale když ji zapomenete zalít, vůbec nic se nestane. A s hnojením to také nepřehánějte – jednou za rok bohatě stačí.

Papyrus

Pamatujete si jej ještě z dějepisu? Ano, je to přesně ta rostlina, ze které se vyráběl primitivní papír. Ovšem sloužil i jako potravina, střešní krytina, suroviny pro výrobu provazů a misek. Dokonce se z něj vyráběly čluny. Co s ním uděláte doma, je na vás. V každém případě papyrus doporučujeme jako okrasnou pokojovou rostlinu, kterou vám budou všichni závidět. Pro klidný život touží jen po teple a trvale svlažených kořenech.

Dracéna

Když si touto rostlinou ozdobíte svůj domov, budete mít pocit, že jste v nějakém uměleckém domě. Kresby na listech dracény jsou totiž naprosto jedinečné. Světle a tmavě zelené pruhy na listech vytvářejí dokonalé kresby, která vám jiná rostlina nenabídne. Dracéna má jen jednu podmínku – potřebuje opravdu hodně světla. Pokud jí ho nedopřejete, dařit se jí u vás nebude.

Kokosovník

Cítíte tu vůni? I když kokosový ořech se vám v domácích podmínkách jen těžko podaří vypěstovat, kokosovou palmu doma mít můžete. Nádherná exotická rostlina vyžaduje jen teplo a světlo, jinak je vcelku nenáročná.

📷
3
fotografie
Martina Langová | inStory.cz
Kam dál?
Pomalu je čas přemýšlet nad výměnou peřiny za zimní
Vyznáte se v žárovkách?
Pět tipů, aby se vám v ložnici nádherně spalo
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nejděsivější predátor? Pravděpodobně pouhý mýtus

Tech

V Číně přišli s unikátní náhradou pouličního osvětlení

Dům a zahrada

Jak využít silikonové formičky jinak než k pečení