Vintage styl kombinuje retro i moderní prvky

Skloubí romantické a nostalgické zařízení v praktickém stylu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
25. července 2018 16:16 / Shutterstock
  0   0
Rádi byste měli doma neobvykle zařízený interiér? Neláká vás moderna ani nechcete, aby váš byt vypadal tak, jak ho měla zařízený vaše babička? Zkuste vintage styl, který kombinuje retro i modernu v jednom.

Vintage interiérový design nabízí správný efekt lidem, kteří chtějí příjemně zkombinovat ve svém domově tradici a současné trendy v interiérovém a dekoračním stylu bydlení. Pokud byste rádi něco extravagantnějšího, zkuste pop art.

Vintage styl v sobě zahrnuje téměř všechna specifika romantického a tak trochu nostalgického zařízení v současném praktickém stylu. Nábytek se jeví útulně vypadající ale zároveň jakoby zastaralý, avšak přichází ve zcela kvalitním provedení.

V moderně zařízené kuchyni použijte starý porcelán

Zkuste použít například starý retro porcelán po babičce v barvách žluté a červené, ale servírujte v něm oběd v kuchyni ve stylu hi-tech v bílé a černé barvě a na futuristickém nábytku, který jste si do ní pořídili.

Stejně tak dobře vintage styl pomůže udržet ve vaší domácnosti rovnováhu mezi novými a starými věcmi. Zkusit můžete například kombinovat retro prvky s moderním nábytkem, a to takovým způsobem, že žádný z nich neztratí punc své jedinečnosti, krásy a osobitosti.

Vzpomínky jsou v takovémto stylu tím hlavním poselstvím zde předávaným, jsou romantickou a hlavní inspirující ideou. V nábytkovém stylu znamená vintage něco, co stále někteří z nás milují, něco, z čeho neustále vycházíme a na jehož základech pak budujeme to nové.

Vintage styl ocení romanticky založení lidé

Nábytek tohoto stylu je elegantní, pohodlný, měkký a dá se říct, že spíše v romantickém ženském stylu. Mohou to být nejrůznější komody se zrcadly, kabinety, postele a další věci, obvykle však pouze pro jednu osobu.

Křesla odpovídající tomuto stylu jsou většinou v barvách hnědé, cappuccino, čokoládové, žluté, bílé anebo béžové, případně v odstínech lososové. Jsou vyrobené z dubu, vzácného teakového nebo bambusového dřeva.

Zkuste se třeba podívat na půdě u babičky, rodičů nebo známých, případně obejít pár bazarů a obchodů se starožitnostmi. Určitě najdeme nějakou komodu, stůl, oprýskané židle či skleněný lustr a staré porcelánové nádobí. Nezapomeňme však na jednoduchost. Prostor nesmíme přeplácat, je třeba řídit se smyslem pro detail.

Jan Novák | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Využijte letní truhlíky i květináče a vytvořte si krásné podzimní dekorace. Hezké květinové aranžmá...

Zavřít reklamu