Vintage styl kombinuje retro i moderní prvky

 Interier 
25. července 2018 16:16 / Jan Novák
  0
📷
4 fotografie v galerii
Skloubí romantické a nostalgické zařízení v praktickém stylu Shutterstock
Rádi byste měli doma neobvykle zařízený interiér? Neláká vás moderna ani nechcete, aby váš byt vypadal tak, jak ho měla zařízený vaše babička? Zkuste vintage styl, který kombinuje retro i modernu v jednom.

Vintage interiérový design nabízí správný efekt lidem, kteří chtějí příjemně zkombinovat ve svém domově tradici a současné trendy v interiérovém a dekoračním stylu bydlení. Pokud byste rádi něco extravagantnějšího, zkuste pop art.

Vintage styl v sobě zahrnuje téměř všechna specifika romantického a tak trochu nostalgického zařízení v současném praktickém stylu. Nábytek se jeví útulně vypadající ale zároveň jakoby zastaralý, avšak přichází ve zcela kvalitním provedení.

V moderně zařízené kuchyni použijte starý porcelán

Zkuste použít například starý retro porcelán po babičce v barvách žluté a červené, ale servírujte v něm oběd v kuchyni ve stylu hi-tech v bílé a černé barvě a na futuristickém nábytku, který jste si do ní pořídili.

Stejně tak dobře vintage styl pomůže udržet ve vaší domácnosti rovnováhu mezi novými a starými věcmi. Zkusit můžete například kombinovat retro prvky s moderním nábytkem, a to takovým způsobem, že žádný z nich neztratí punc své jedinečnosti, krásy a osobitosti.

Vzpomínky jsou v takovémto stylu tím hlavním poselstvím zde předávaným, jsou romantickou a hlavní inspirující ideou. V nábytkovém stylu znamená vintage něco, co stále někteří z nás milují, něco, z čeho neustále vycházíme a na jehož základech pak budujeme to nové.

Vintage styl ocení romanticky založení lidé

Nábytek tohoto stylu je elegantní, pohodlný, měkký a dá se říct, že spíše v romantickém ženském stylu. Mohou to být nejrůznější komody se zrcadly, kabinety, postele a další věci, obvykle však pouze pro jednu osobu.

Křesla odpovídající tomuto stylu jsou většinou v barvách hnědé, cappuccino, čokoládové, žluté, bílé anebo béžové, případně v odstínech lososové. Jsou vyrobené z dubu, vzácného teakového nebo bambusového dřeva.

Zkuste se třeba podívat na půdě u babičky, rodičů nebo známých, případně obejít pár bazarů a obchodů se starožitnostmi. Určitě najdeme nějakou komodu, stůl, oprýskané židle či skleněný lustr a staré porcelánové nádobí. Nezapomeňme však na jednoduchost. Prostor nesmíme přeplácat, je třeba řídit se smyslem pro detail.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Dům a zahrada

Nepodceňujte klování a agresivitu mezi slepicemi. Zabraňte katastrofě včas

Zavřít reklamu