Nedovolte mravencům, aby se u vás zabydleli. Takto se jich jednoduše zbavíte i bez chemie

 Interier 
11. dubna 2018 10:57 / Kateřina Kofroňová
  0   0
📷
5 fotografií v galerii
Mravenci jsou pracovití a zkouší to každý rok Shutterstock
Už jsou zase zpět. Otravní mravenci! Nikdo neví, kudy se k vám dostali, ale najednou jich máte plnou spíž a celá vaše kuchyně se hemží nezvaným návštěvníky. Každý rok je to stejné, a tak se jich i letos musíte zbavit hned v počátcích, než se u vás zabydlí!

Jaro je ideální dobou pro malé černé mravence, kteří se shlukují především pod fasádou a podél oken nebo u dveří. Jakmile se objeví první průzkumníci, je potřeba rychle zasáhnout, než se u vás doma objeví v hojném počtu a snědí, na co přijdou. Jak se zbavit potravinového mola jsme psali zde.

Myslete dopředu

Ač o tom možná nevíte, je velmi pravděpodobné, že jste si mravence domů sami přilákali. Důležité je hlídat si utěsnění oken a hlavně správně skladovat potraviny. Vysypaný cukr kolem cukřenky, mouka, popadané kusy těstovin ve spíži, špatně zavřený med - to vše je pro mravence přímo ráj.

Vše raději přesypte do uzavíratelných dóz a zapomeňte na polootevřené pytlíky. Stejně tak papírové pytlíky mravenci prokoušou raz dva. Šťávy a sirupy dobře uzavřete a omyjte kolem víčka, aby mravence nelákaly. Stejně tak neuklizená kuchyňská linka či podlaha plná drobečků z pečiva může mravence přilákat.

Bylinkami proti mravencům

Zní to až příliš jednoduše, ale mravenci mají vynikající čich a odpudit je můžete už bylinkami, které si vysadíte na parapet k oknu nebo do kuchyně. Velmi výrazné aroma má například máta, eukalyptus, bazalka či levandule, které mravence vyloženě odpuzují. Pokud bydlíte v domě, zasaďte si pod okna řebříček, cibuli nebo česnek – mravenci nebudou chtít prolézat kolem voňavých záhonů.

Jak to dělaly naše babičky?

  • Na místo, kde se shlukují, nastražte osolený celer posypaný skořicí
  • Připravte jim smrtící bufet – papír s kvasnicemi a cukrem či medem je zahubí
  • Na místa výskytu umístěte jalovcový list, kerblík, skořici, majoránku či hřebíček
  • Do cesty jim nasypte sůl, pepř nebo chilli
  • Díry a prahy dveří natřete slanou vodou
  • Suchý lógr z kávy nadrobte mravencům do cesty, nebo přímo na ně
  • Otvory, kterými lezou dovnitř, postříkejte jarovou vodou
  • Vůni hřebíčku přímo nesnášejí – rozmístěte jich proto několik po bytě
  • Prášek do pečiva se jim lepí na nohy a chuťově je odpuzuje

Trik se zubní pastou

Máte doma zvířecí mazlíčky nebo malé děti a bojíte se, že by mohly ochutnat chemická odpuzovadla, pálivé koření nebo jarovou vodu a ostatní „pochutiny“ k likvidaci mravenců? Zkuste se jich proto zbavit zubní pastou, kterou máte určitě doma a dětem ani zvířatům její olíznutí nezpůsobí vážné problémy. Buď s ní udělejte čáru v místech, kde se mravenci nejvíce pohybují, nebo ji přímo rozetřete na okenní rám a odraďte je už u vstupní brány do vašeho obydlí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Dům a zahrada

Nic nerozzáří podzimní dny jako barvy chryzantém. Ozdobí nejenom balkony, ale i interiéry

Zavřít reklamu