Pokud chcete vylepšit nebo rekonstruovat koupelnu, budou se vám hodit aktuální trendy v umyvadlech

 Interier 
30. března 2022 11:36 / Ema Maxová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Návrháři si každý rok s nejzákladnějším prvkem koupelnu vyhrají Depositphotos
Přemýšlíte, co by se u vás v koupelně dalo změnit k lepšímu? Nebo dokonce rekonstruujete celou koupelnu? Umyvadla jsou tím nejzákladnějším prvkem a návrháři si každý rok vyhrají s jejich úžasným vzhledem.

Sledujete-li koupelnové trendy, pak vám jistě neunikla umyvadla na desku neboli umyvadlové mísy. Z klasického umyvadla se najednou stává designový kousek, díky kterému bude vaše koupelna vypadat jako z trendy časopisu. Ať už máte koupelnu v jakémkoliv stylu, s každým se trefíte do černého.

Jednoduché i geometrické linie

S minimalismem nikdy nešlápnete vedle. Pro svoji funkčnost jsou velmi oblíbená umyvadla kulatá. To ale neznamená, že estetika byla ponechána stranou, ba naopak. Díky své elegantní jednoduchosti vyniknou v jakékoli koupelně. Tato umyvadla jsou velmi oblíbená a zdá se, že trendy zůstanou ještě dlouho. Stejně stylový je také hranatý tvar. Výrazné geometrické linie dodávají výrobku jistou nadčasovost a originalitu.

Bílá nikdy nevyjde z módy

Pokud existuje něco, co nikdy nevyjde z módy, jsou to bílá umyvadla. Do koupelny přinášejí čistotu, jas a luxus. Jestliže přece jenom toužíte po troše kontrastu, spojte umyvadlo s černou nebo zlatou baterií. Černé a zlaté baterie se pro tento rok také dostávají do trendů. Sněhově bílá umyvadla navíc skvěle vynikají s deskou, na které jsou posazena. Pokud použijete desku dřevěnou, bude to dokonalá kombinace.

Kamenná či dřevěná

Právě přírodní materiály dovedou navodit příjemnou atmosféru, kde si opravdu odpočinete. Dřevěná umyvadla jsou vhodná nejen do koupelen skandinávského typu, svým vzhledem zaujmou v každé koupelně. Údržby se bát nemusíte, jejich povrch je speciálně upraven pro odolnost vůči vodě i škůdcům. Další alternativou jsou kamenná umyvadla. Vyrábějí se z mramoru, onyxu, travertinu a dalších, v podstatě neexistují žádné meze. Můžete si vybrat z mnoha barev, struktur i tvarů od čtverce po asymetrické kousky vyrobené z jednoho kusu kamene. 

Skleněná umyvadla

Naprosto ojedinělým a designovým produktem je umyvadlo ze skla. Ve vaší koupelně zaujme, oživí ji a bude působit éterickým dojmem. Nejčastěji se vyrábí v kulatém tvaru, a kromě čirého skla i v několika barevných provedení. Nejčastěji pak v kovových, stříbrných, mosazných a zlatých odstínech. 

Dvojitá umyvadla

Pořiďte si do vaší koupelny dvojumyvadlo a skoncujte s ranním předháněním a přetlačováním se v koupelně. Dvojumyvadlo se hodí do každé prostornější koupelny. Ať už jste v domácnosti dva nebo je vás víc, umyvadlo navíc určitě oceníte. Získáte více prostoru také pro odkládání kosmetiky a mycích potřeb. Dvojumyvadla jsou vyráběna z kvalitních a zároveň estetických materiálů jako je keramika a litý mramor. Povrchová úprava je antibakteriální a snadná na údržbu. 

Ať už se rozhodnete pro umyvadlo na desku nebo rozměrné dvojumyvadlo, vždy ho sjednoťte se zbytkem koupelnového vybavení. 

Zdroj: duneceramics.com, gustavsberg.com.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít