Rozkládací sedačka se zdá být skvělé řešení. Nemusí se však úplně vždy vyplatit

 Interier 
14. února 2022 17:33 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Sedačka je srdcem obýváku Depositphotos
Sedací souprava bývá dominantou obývacího pokoje. Hodně lidí si myslí, že z praktického hlediska bude nejlepší si pořídit rozkládací model, ideálně ještě s úložným prostorem. Jenže ne vždy se dá říct, že tyto aspekty přinášejí jen výhody.

Výběr sedací soupravy by člověk rozhodně neměl podcenit. Na pohovce by se mu mělo nejen dobře sedět, ale celkově by mělo jít o kousek, který skvěle zapadne do vašeho obýváku, a to jak po stránce vzhledové, tak i rozměrové.

Co hraje hlavní roli

Pokud si nechcete pořídit sedačku, která se vám po krátkém čase rozpadne, je třeba se při jejím výběru zaměřit hlavně na konstrukci. Díky kvalitní a pevné konstrukci vydrží vaše sedačka i náročný provoz déle než sedačky s konstrukcí z lamina.

Konstrukce sedací soupravy je zkrátka tou nejdůležitější částí, která celou sedačku drží pohromadě. Kvalitní konstrukce znamená dlouhou životnost nábytku. Běžně se používá dřevo nebo dřevotříska ve spojení s tvrdým masivem a kovem. Někdy je v konstrukci i plast, taková konstrukce je ale potom křehčí než dřevo a kov.

Rozkládací varianta

Dobře zvažte, zda rozkládací sedačku určitě využijete. Vyplatí se totiž jen v případě, že vás někdo často navštěvuje a přespává u vás nebo pokud na ní spíte vy sami. Pokud si ji chcete pořídit jen proto, že se to možná jednou bude hodit, je to zbytečné.

Kvalitní konstrukce je u rozkládacích sedacích souprav rovněž klíčová. Pokud plánujete na své pohovce přespávat denně, vsaďte opět na konstrukci z tvrdého dřeva nebo kovu. Sedací souprava by měla také být vybavena kvalitní matrací.

Úložný prostor

Jestliže bojujete doma o každý centimetr a úložných prostor nemáte nazbyt, je sedací souprava s úložným prostorem chytré řešení. Vždy ale mějte na paměti, že za získaný prostor zaplatíte nějakou daň. V tomto případě je jasné, že sedací souprava s úložným prostorem neposkytne takový komfort jako sedačka pevná a zkonstruovaná tak, aby plnila požadovanou kvalitu.

Zvažte prostorové možnosti

Vždy berte ohled na vaše prostorové možnosti. Možná se vám líbí sedačky ve tvaru U, ale ne každému prostoru svědčí. Velké oblibě se těší rohové sedačky, ale pokud máte miniaturní byt v paneláku, opět to nemusí být ideální volba pro vás.

Pamatujte si, že kolem sedačky musí vždy zůstat dostatečný prostor, aby vám nepřekážela při běžném pohybu. Sedačku také není vhodné umístit zády ke dveřím, naopak byste ze sedačky měli vidět dveře, abyste tak měli přehled o tom, kdo do místnosti vchází. Dodá vám to vnitřní klid.

Potahová látka

Látkové sedačky mají hodně příznivců. Neorientujte se ale jen podle barvy potahu. I v látkách jsou totiž obrovské rozdíly. Pořiďte si sedačku z materiálu, který se snadno udržuje a něco vydrží. V případě, že máte doma chlupaté domácí mazlíčky, vyplatí se i snímatelný potah, který lze jednoduše sundat a vyčistit. Mezi praktické materiály lze zařadit například mikrovlákno, mikroplyš nebo žinylku. Stále častěji se používá také mikrofáze.

Zdroj: universalexplorehome.com, thespruce.com.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Oáza pohody: Jak zahradní lavičky a domky promění vaši zahrádku

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí