Propojte si obývák s kuchyní a vytvořte tak moderní prostor. Poradíme, jak na to

 Interier 
04. října 2020 09:09 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Spojené prostory jsou velmi moderní Depositphotos
Propojení kuchyně a obývacího prostoru je v posledních letech velice moderní. Pokud ale již bydlíte v domě či bytě, kde tyto dva důležité prostory propojené nejsou, můžete tak učinit dodatečně a vytvořit si super moderní bydlení.

Propojením obou prostor získáte nejen moderní styl bydlení, ale mnohdy tak také vyřešíte problém s malou kuchyní a nevelkým obývákem.

Jak na to

Ať už má váš domov malé či větší prostory, spojit obývák s kuchyní se vyplatí. Zbourat příčku je poměrně snadné, obvykle ale řešíme, jak spojený prostor zařídit. A o uspořádání prostoru jde tedy především.

Než se tedy pustíte do bourání, rozmyslete si, jak nově vzniklý společný prostor zařídíte. Ideální je, když si ho rozdělíte na jednotlivé zóny. Zóny znamenají především to, že každá z nich bude zařízena trochu jinak, abyste zdůraznili jejich odlišnost.

Nicméně, pokud je váš byt spíše menší, rozhodně počítejte s tím, že jídelní stůl budete muset umístit do obývací části. Ale nebojte se toho. Vznikne vám hezký rodinný koutek. Pokud disponujete větším prostorem, pak můžete kuchyňskou zónu od obývací rozdělit třeba ostrůvkem nebo barem.

Oddělte jednotlivé zóny

Oddělit v jednom velkém prostoru kuchyňskou část od té obývací, není složité. Můžete umístit jídelní stůl tak, že vám jasně vymezí, kde končí kuchyňská zóna a začíná ta obývací.

Svou roli mohou sehrát také odlišné druhy povrchové úpravy podlahy. Použít můžete odlišný typ dlažby nebo můžete dokonce kombinovat jiné materiály. Nicméně postačí, když se podlahové části v jednotlivých zónách budou lišit barvou či strukturou.

Kouzlit se dá ale i s koberci. V propojeném prostoru můžete jeden koberec umístit pod jídelní stůl a druhý do obývacího prostoru. Oba koberce by měly být dostatečně velké, tedy aby na ten pod jídelním stolem dosáhly i židle a aby koberec v obývacím prostoru byl dostatečně dominantní a jasně vymezil obývací zónu.

V malém bytě si můžete poradit podobně, jen prostor nezařizujte velkým nábytkem. Pravděpodobně nebudete mít ani místo na plnohodnotný jídelní stůl, takže ho umístěte spíše ke zdi, nebo použijte skládací varianty jídelních stolů. Dále čtěte: I hotové kuchyňské sestavy mohou být hezké a praktické, navíc mají nesporné výhody.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Miliardářka Rihanna vydělá o Vánocích další miliony. Opět to ale nebude za muziku

Styl

Pokud máte často červené tváře, může to mít patogenní příčinu

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu