Co je monochromatický interiér a jak jej zařídit. Vypadá luxusně a hodí se i do garsonky

 Interier 
07. září 2020 08:33 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Jednobarevné interiéry jsou součástí minimalistického skandinávského stylu Depositphotos
Monochromatický, případně také jednobarevný interiér známe třeba z luxusních hotelových pokojů. Málokdo ale ví, že se poměrně dost hodí i pro běžné bydlení.

Možná mnohé odradí fakt, že monochromatický interiér je založený na jedné barvě. Přitom se ale skvěle hodí především do garsonky, ze které dokáže udělat velice útulný prostor.

Co je monochromatický interiér

Jednobarevný interiér znamená, že si zkrátka vyberete jednu barvu a v této barvě, respektive jejích odstínech, zařídíte celý pokoj. A to neplatí jen pro garsonky. Takto můžete postupovat pokoj od pokoje v celém bytě či domě.

Stačí si jen pro konkrétní pokoj vybrat konkrétní barvu, a pak už vše zařídit v jejích odstínech. Ať už jde o výmalbu stěn, koberce, křesla, sedačku či skříňky.

Mezi základní barvy pro monochromatický interiér patří čtyři barvy, a to bílá, černá, šedá a hnědá. Ovšem nikde není psáno, že se musíte při zařizování svého obydlí omezit jen na tyto čtyři. Krásné a populární jsou například modrá či zelená, obě mají širokou škálu odstínů. Klasikou takového interiéru je samozřejmě černobílá kombinace, která disponuje mnoha odstíny šedé, takže ve výsledku takový interiér absolutně nepůsobí nudně nebo studeně.

Jak si zařídit monochromatický interiér

Je to skutečně jednoduché. Nemusíte totiž přemýšlet, jakou barvu bude mít vaše sedačka, aby se hodila k barvě vašich zdí. Prostě si jen vyberte barvu a kombinujte její odstíny.

Jako příklad poslouží třeba hnědá barva, která disponuje mnoha béžovými a kávovými odstíny. Ty pohodlně zkombinujete, a to včetně nábytku, tedy stolů a stolků, skříněk a komod.

Pokud by vám výsledek přeci jen připadal trochu nudný a monotématický, vyhrajte si s doplňky, kterými monochromatický interiér snadno oživíte. Stačí si vybrat skleněné nebo kovové doplňky a výsledek bude úžasný.

Designéři rovněž doporučují pracovat také s materiály. To znamená, že kombinovat můžete lesklé a matné povrchy a také různé textilie. A využít samozřejmě můžete také vzorované doplňky nebo dokonce vzorované tapety, samozřejmě opět v odstínu základní barvy.

Pracovat se dá i s úplně jinou výraznou barvou. To znamená, že pokud chcete monochromatický interér tzv. rozbít něčím opravu výrazným, pořiďte si například na tmavě šedou sedačku žluté polštářky. Budete se divit, jak snadno vykouzlíte úžasný interiér. Dále čtěte: Milovníci kávy mají doma kávový bar. Tipy, jak jej snadno vytvoříte.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Dům a zahrada

Zimní tip, jak načechrat a vyčistit koberec. Sníh to dokáže a vrátí mu i barvy

Zavřít reklamu