Chcete měnit okna? Pak je ideální čas

Nová okna vám zaručí tepelný komfort
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
07. prosince 2018 11:12 / Shutterstock
  0   0
Také už delší dobu přemýšlíte o tom, že by vaše okna zasloužila výměnu? Ač je to k neuvěření, právě teď je na tento krok ideální čas. Jednak máte větší jistotu, že na vás bude mít vybraná firma prostor, a také můžete počítat s tím, že ušetříte, protože mnoho dodavatelů právě v zimě nabízí na plastová okna slevu.

Pokud tedy u vás neklesly teploty pod mínus deset stupňů Celsia, začněte s objednávkou.

Zimy se nebojte

Ačkoli určitě budete namítat, že zima není pro výměnu oken vhodná, protože dochází k velkému úniku tepla a dům či byt rychle prochladne, můžete být v klidu. Právě v tomto období totiž dělníci postupují okno od okna a pokoj po pokoji, takže se nestane, že budete mít vybourané všechny pokoje. Navíc, pokud je všechno dobře naplánováno, je výměna okna otázkou několika desítek minut.

Okolí oken počká

Zapravování zdí a omítek kolem oken pak následují buď ihned, anebo až se oteplí. Vnitřní úpravy můžete nechat udělat ihned, z vnější strany pak raději počkejte, až se teploty vyšplhají nad nulu.

Montážní pěny, se kterými dělníci okna upevňují, fungují právě i při mínusových teplotách, ale ostatní zapravování potřebuje více tepla. Pokud se tedy smíříte s tím, že ještě nějaký ten pátek nebude okolí vašich oken dokonalé, pusťte se do práce.

Začněte s nákupem

Pokud však stále váháte, zda chcete tyto kroky podstupovat právě v zimě, zvažte alespoň nákup oken. Jak jsme již uvedli, mimo sezonu dokáží firmy stáhnout cenu oken i o desítky procent, a navíc máte více času na doladění detailů, jakými je nejen typ či vzhled, ale také počet komor, izolační vlastnosti oken a podobně.

A pokud se nakonec rozhodnete, že výměnu oken podstoupíte už v zimním období, věřte tomu, že následný tepelný komfort za to jistě stojí. Na co se rozhodně máte při výběru nových oken zaměřit, najdete v našem článku zde

Veronika Prášilová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Chtěli byste vědět, kdy zemřete? Vědci hledají teorie, jak výsledek poměrně jednoduše zjistit

Tech

Ve vojenských laboratořích zřejmě vzniká zbraň, která bude umět zabíjet na základě zadání DNA nebo...

Dům a zahrada

Jak sušit houby nebo byliny, aby si zachovaly co nejvíce chuti i vůně

Zavřít reklamu