Designové i praktické skleněné radiátory

 Technika 
02. září 2017 20:19 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Variabilní skleněné radiátory z bezpečnostního skla nabízíme v mnoha tvarech, tepelných výkonech a barevných variantách. Internet
V moderních vzdušných a elegantních interiérech, v nichž se podařilo vše dokonale sladit, mohou rušivě působit stará, na pohled těžkopádná a k tomu často z hlediska energetické účinnosti nevyhovující otopná tělesa.

Jestliže je sklo vaším oblíbeným materiálem, zauvažujte nad skleněnými radiátory. Vypadají moderně, zpestří interiér bytu a navíc dokáží rychle a rovnoměrně vyhřát místnost. Skleněné radiátory jsou rozhodně stejně tak funkční, jako designové!

Rovnoměrné teplo

Skleněné radiátory jsou skvělou volbou nejen do obytných místností, ale i do koupelen. Dokážou spolehlivě vytopit každý prostor a navíc mu dodají šmrnc. Jejich výhodou je, že rovnoměrně hřejí celou svou plochou a tak se nestane, že by u země bylo chladno a u stropu zima. To ocení všichni, kdo trpí neustálým pocitem studených nohou. Skleněné radiátory je možno využívat i na temperování, sušení či předehřívání ručníků. Přestože je sklo obecně považováno za křehký materiál, není třeba se křehkosti skleněných radiátorů nijak obávat. Jsou totiž vyráběny z bezpečnostního kaleného skla. 

Výhody skleněných radiátorů

Obrovskou výhodou skleněných radiátorů je jejich schopnost vyhřát místnost během chvilky a tím snížit náklady za topení. Lze je zapojit do stávajícího systému vytápění a  ideální je jejich propojení s kondenzačními kotli nebo tepelnými čerpadly.
Skleněné radiátory nejsou nijak objemné, naopak nezabírají mnoho místa, rychle se instalují a dobře se demontují, například při stěhování apod.

Byť se to možná nemusí na první pohled zdát, skleněné radiátory jsou takřka bezúdržbové. Samozřejmě je třeba na nich pravidelně utírat prach, tak jako na klasickém radiátoru. Obecně jsou tyto radiátory šetrné k lidskému zdraví, protože tolik nevíří prach, což ocení především alergici.

Instalace skleněných radiátorů

Skleněné radiátory se nejčastěji instalují na pevno na stěnu. Montáž na zeď je nejrozšířenější, protože radiátory tak nezabírají žádné místo. Rám radiátoru se uchytí na stěnu pomocí několika šroubů a na něj se pak nasadí skleněný panel. Komu by však nástěnný typ radiátoru nevyhovoval, může zvolit také prostorový radiátor, který se postaví volně na zem. Tyto radiátory jsou vhodné do míst, kde není možné z nějakých důvodů instalovat topné těleso na stěnu, nebo použít podlahové vytápění. Radiátor se tak stane zajímavým solitérem, který je atraktivní ze všech stran. Dá se využít k případnému členění prostoru na jednotlivé zóny.

Máte na výběr:

Elektrický radiátor
Teplovodní radiátor

Elektrické radiátoru mají výhodu, že topným tělesem se stává sklo samotné a teplovodní jsou zase ekonomičtější.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Známý šéfkuchař Ondřej Molina a slavný barman Tomáš Melzer umí připravit neskutečné dobroty i z toho,...

Styl

Zimní bundy od JD Sports - připravte se na Black Friday

Tech

Sporťák s kočičíma ušima byl posledním dílkem skládačky