Domácí meteostanici můžete propojit se svým počítačem

 Technika 
28. srpna 2017 08:25 / Marie Popelková
  2   0
📷
5 fotografií v galerii
Meteorologické stanice mívají atraktivní design a plno funkcí. Shutterstock
Domácí meteorologické stanice zdaleka nenabízejí jen aktuální informace o počasí. Modernější typy umí počasí i předpovídat. Mezi dalšími funkcemi je i budík, kalendář, různé grafy nebo rádio….

Přehledná a srozumitelná předpověď je jedním z hlavních důvodů, proč nahradit teploměr meteostanicí. Pomocí jasné grafiky tak máte poměrně přesné informace o počasí i o jeho vývoji. Stanice neustále aktualizuje čas i datum.

Jak vybrat meteorologickou stanici

Měřte i barometrický tlak

Většina domácích meteorologických stanic má měření teploty vnitřní (v místě, kde se stanice nachází) a vnější (v místě, kde je čidlo). Pro měření vnější teploty, popř. vlhkosti, používá bezdrátové čidlo, které umístíte třeba na terasu nebo balkon. Samozřejmostí je měření teploty a vlhkosti uvnitř místnosti. Pro kvalitní předpověď počasí je ale dobré, aby meteostanice měla vestavěno také měření barometrického tlaku. Dražší typy nabízejí také měření rychlosti a směru větru, množství srážek, zobrazení dne v týdnu, času východu a západu slunce, fáze měsíce atd. 

Připojení k počítači 

Pokud se rozhodnete pro meteostanici s měřením barometrického tlaku, můžete si vybrat variantu s možností připojení k počítači. Taková stanice umí převádět naměřená data do počítače, kde se zpracují do tabulek a grafů. Tato kategorie meteostanic má již propracovanější systém zpracování dat. Obvykle dokáže zobrazit horní a dolní mez teploty, vlhkost, barometrický tlak, rychlost a směr větru apod. Mnohdy umí zobrazovat i data, která přijímají z meteorologických serverů na internetu, nebo data, která se přenáší bezdrátově na velké vzdálenosti. Některé meteostanice mají také UV čidlo pro měření ultrafialového záření.

Paměť 

Meteostanice se připojují k počítači přes USB port a mohou mít vnitřní paměť pro uchování naměřených hodnot. V takovém případě je možné připojit ji k počítači jen občas. Zpravidla mají paměť o kapacitě 3000, 3200, nebo také 4080 a více datových sad. Jedna datová sada je vlastně jeden kompletní zápis, který obsahuje datum, čas, barometrický tlak, vnitřní teplotu a dále všechny naměřené hodnoty. Když je paměť naplněna, dochází k postupnému přepisu nejstarších záznamů. Proto se doporučuje meteostanici vždy po několika dnech připojit k počítači a data zálohovat.

Stačí běžný typ 

V nabídce jsou také domácí meteorologické stanice s internetovou předpovědí počasí. U nich již nestačí připojení na počítač, ale také na internet. Existují ještě další typy a modely meteostanic, ale pro běžnou domácnost obvykle stačí běžnější meteostanice – tedy ty, u kterých máte venku čidlo a doma designově krásný displej s obrázky a grafy, podle kterých jednoduše poznáte, jaké je venku počasí, jakou máte doma vlhkost, které je datum apod.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Tech

Auta sbírají o svých uživatelích spoustu dat. Některé státy na to už reagují

Zavřít reklamu