Domácí meteostanici můžete propojit se svým počítačem

 Technika 
28. srpna 2017 08:25 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Meteorologické stanice mívají atraktivní design a plno funkcí. Shutterstock
Domácí meteorologické stanice zdaleka nenabízejí jen aktuální informace o počasí. Modernější typy umí počasí i předpovídat. Mezi dalšími funkcemi je i budík, kalendář, různé grafy nebo rádio….

Přehledná a srozumitelná předpověď je jedním z hlavních důvodů, proč nahradit teploměr meteostanicí. Pomocí jasné grafiky tak máte poměrně přesné informace o počasí i o jeho vývoji. Stanice neustále aktualizuje čas i datum.

Jak vybrat meteorologickou stanici

Měřte i barometrický tlak

Většina domácích meteorologických stanic má měření teploty vnitřní (v místě, kde se stanice nachází) a vnější (v místě, kde je čidlo). Pro měření vnější teploty, popř. vlhkosti, používá bezdrátové čidlo, které umístíte třeba na terasu nebo balkon. Samozřejmostí je měření teploty a vlhkosti uvnitř místnosti. Pro kvalitní předpověď počasí je ale dobré, aby meteostanice měla vestavěno také měření barometrického tlaku. Dražší typy nabízejí také měření rychlosti a směru větru, množství srážek, zobrazení dne v týdnu, času východu a západu slunce, fáze měsíce atd. 

Připojení k počítači 

Pokud se rozhodnete pro meteostanici s měřením barometrického tlaku, můžete si vybrat variantu s možností připojení k počítači. Taková stanice umí převádět naměřená data do počítače, kde se zpracují do tabulek a grafů. Tato kategorie meteostanic má již propracovanější systém zpracování dat. Obvykle dokáže zobrazit horní a dolní mez teploty, vlhkost, barometrický tlak, rychlost a směr větru apod. Mnohdy umí zobrazovat i data, která přijímají z meteorologických serverů na internetu, nebo data, která se přenáší bezdrátově na velké vzdálenosti. Některé meteostanice mají také UV čidlo pro měření ultrafialového záření.

Paměť 

Meteostanice se připojují k počítači přes USB port a mohou mít vnitřní paměť pro uchování naměřených hodnot. V takovém případě je možné připojit ji k počítači jen občas. Zpravidla mají paměť o kapacitě 3000, 3200, nebo také 4080 a více datových sad. Jedna datová sada je vlastně jeden kompletní zápis, který obsahuje datum, čas, barometrický tlak, vnitřní teplotu a dále všechny naměřené hodnoty. Když je paměť naplněna, dochází k postupnému přepisu nejstarších záznamů. Proto se doporučuje meteostanici vždy po několika dnech připojit k počítači a data zálohovat.

Stačí běžný typ 

V nabídce jsou také domácí meteorologické stanice s internetovou předpovědí počasí. U nich již nestačí připojení na počítač, ale také na internet. Existují ještě další typy a modely meteostanic, ale pro běžnou domácnost obvykle stačí běžnější meteostanice – tedy ty, u kterých máte venku čidlo a doma designově krásný displej s obrázky a grafy, podle kterých jednoduše poznáte, jaké je venku počasí, jakou máte doma vlhkost, které je datum apod.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček je až neuvěřitelně vitální: S partou přátel navštívil lyžařské středisko v Cavalese....

Styl

Trendem letošního roku je japonský střih Hime cut. Tento jemný, elegantní a zároveň extravagantní účes...

Dům a zahrada

Jeďte se rozloučit se zimní sezónou: Totální výprodej sněhu aneb skipasy na Ještědu za 90 Kč