Jak vyčistit rezavou skvrnu ve vaně či toaletě

 Tipy a inspirace 
26. srpna 2017 16:44 / Bronislava Silná
  38   6
📷
1 fotografie v galerii
Rezavá voda může způsobit pohromu. Máme rady jak na skvrny. Shutterstock
Někdy se stane, že teče rezavá voda. A někdy se přihodí, že tato rez zanechá stopy v umyvadle, vaně nebo záchodové míse. Máme několik tipů na odstranění skvrn.

Trocha domácí chemie

Účinným prostředkem na rezavé skvrny je směs vinného octa a obyčejné kuchyňské soli. Připravte tento čistič smícháním 50 ml octa a jedné lžíce soli. Pokud potřebujete větší množství, není problém. Roztok ohřejte na 70 stupňů. Pak potírejte skvrny a nechte působit alespoň 20 minut. Poté samozřejmě důkladně opláchněte. V případě potřeby postup opakujte.

Další domácí možnosti

Na rez jsou účinné i další prostředky, které možná máte běžně doma. Jednou z nich je kyselina citronová. Tu používejte ve formě koncentrovaného roztoku. Nanášejte na postižená místa a nechte opět nějakou dobu působit. Pak všechno důkladně opláchněte.

Na některé typy skvrn postačí obyčejný ocet. Jestliže je totiž skvrna spojena s vodním kamenem, stačí, když ho ocet rozpustí a spolu s kamenem zmizí i rez. Bude-li mít ocet vyšší teplotu, bude účinnější.

Prodávané prostředky

Mezi dobře působící prostředky se řadí různé odrezovače, které obsahují kyselinu fosforečnou. Zakupte ve své drogerii a použijte podle návodu výrobce.

Jedním z hodně účinných prostředků je Pulirapid na rez a vodní kámen. Vyčistí vaše umyvadlo, vanu či WC do vysokého lesku. Možná máte dobré zkušenosti s jinými výrobky. Podělte se o ně v diskuzi pod článkem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Stardance se jako první Češka v historii stala hlavní múzou slavného karnevalu v Riu

Styl

Magnety a hračky, které obsahují baterie, mohou děti vážně ohrozit na životě. Dávejte si na ně dobrý...

Dům a zahrada

Existuje několik znaků, díky kterým poznáte, že orchidej potřebuje zalít

Zavřít reklamu