Jak připevnit zrcadlo v koupelně bez vrtání do zdi? Nalepte ho!

 Tipy a inspirace 
13. listopadu 2016 22:30 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Důležité je vybrat správné lepidlo! Thinkstock
Nechcete zbytečně provrtávat drahé obkladačky v koupelně a hledáte vhodný způsob, jak připevnit zrcadlo na zeď? Máme skvělé řešení! Přilepte ho!

Než se pustíte do samotného lepení, musíte udělat jednu důležitou věc. Očistit obě lepené plochy od prachu, nečistot a mastnoty. Díky tomu bude lepidlo dobře držet. Zadní stranu zrcadla i dlaždice proto důkladně očistěte mokrým hadříkem. Pokud už obě strany pořádně uschly, můžeme se posunout zase o kousek dál.

POZOR NA PODKLAD!

Nyní je důležité zhodnotit, zda máte kvalitní podklad, na který se chystáte zrcadlo připevnit. Ideální jsou dlaždičky, obložení či vnitřní strana dveří. Další důležitý předpoklad pro úspěšné nalepení zrcadla je lepidlo. V obchodě vyberte montážní lepidlo určené k lepení zrcadel, protože má skvělou odolnost vůči vlhkému prostředí. Právě to potřebujeme, jelikož se v koupelně odpařuje velké množství vody do ovzduší.

JAK LEPIT?

Téměř už se blížíme k samotnému lepení zrcadla, ale stále chybí jedna důležitá věc. Musíte si na obkladačkách označit přesné umístění, kam chcete zrcadlo připevnit. To vše kvůli tomu, aby potom nebylo nakřivo nalepené. Nyní k samotné akci. Lepidlo aplikujeme pouze na zadní stranu zrcadla, a to v pruzích. Následně zrcadlo přitiskneme na obkladačky a pečlivě jej po celé ploše přitlačíme. Počkáme alespoň jeden den do úplného vytvrzení. Následně můžete zrcadlo stírat a čistit.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan Markle obviněna vlastní sestrou z nezájmu o otce. Ten dostal mrtvici

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

Čína má nebezpečnou autonomní loď plnou autonomních dronů, které mohou operovat ve vzduchu, v terénu i...

Zavřít reklamu