Mrznete kvůli starým oknům? Zateplete je!

 Tipy a inspirace 
12. listopadu 2016 21:35 / Marie Popelková
  0   0
📷
3 fotografie v galerii
K zatěsnění oken budete potřebovat pouze pár věcí. Thinkstock
S nástupem chladného počasí se začne zima do bytu či domu drát všemi možnými způsoby! Nejčastěji se dovnitř dostane skrz škvíry u starších oken! Nedovolte průvanu, aby řádil v místnosti a pomocí našeho návodu pořádně zatěsněte okna!

Co je k tomu potřeba?

• molitan

•  šroubovák

• lepicí páska

• nůžky

K zatěsnění dřevěných oken nejlépe poslouží molitan. Vezměte nůžky a nastříhejte ho zhruba na dvoucentimetrové pásky. Vždy záleží na tom, jak je tlustá mezera mezi oknem a ránem okna. Pokud již máte nastříhané pásky molitanu, tak jej doneste ven před okno. Nyní budete potřebovat šroubovák. Je to totiž nezbytný pomocník, pokud chcete mezery mezi oknem pořádně vyplnit molitanem a zastrčit ho až na konec.

Následným pohledem se ujistěte, zda je molitan rovnoměrně zastrčený v mezerách. Pokud je vše v pořádku, přichází na řadu lepicí páska. Vždy volte barvu podle toho, jakou barvu mají okna. Přece nechcete na černých oknech svítící bílou pásku. Nyní páskou po obvodu okna přelepte nastrkaný molitan. A to z důvodu, že brání proti případnému vypadnutí molitanu a také nikdo nepozná, že máte zateplená okna.

NEOTEVÍRAT!

Tímto způsobem udělejte všechna okna v domě. Snad jen poslední rada: nezapomeňte, že takto zatěsněná okna nesmíte otevírat! Jinak by molitan vypadl a práce by přišla vniveč. S nástupem teplého počasí výplň opět pomocí šroubováku vyndáte.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Vitaminy dokáží pro krásnou pleť udělat hodně, některé jsou pro ni doslova požehnáním. Ale ne ty v...

Tech

Ruské námořnictvo ukázalo novou ponorku pro tichomořskou flotilu

Zavřít reklamu