Tip pro vaše pokojovky. Stačí správně použít trochu skořice a rostlinky budou jak znovuzrozené

Skořice dokáže ničit různé choroby rostlin
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
24. února 2021 08:53 / Pixabay
  13   0
Ať děláte, co děláte, pořád vaše pokojovky vypadají jako před umřením? Zkuste jim ten jejich život doslova okořenit.

Mít doma květiny chce každý. Důvod je jasný. Domovu dodají útulnosti a vnesou do něj trochu přírody. Jenomže někdy to bývá naopak. A to ve chvíli, kdy vám i přes veškerou snahu každá zeleň v květináči do pár měsíců umře. Nevzdávejte to a dodejte jim pořádný životabudič. Stačí k tomu špetka jednoho koření, které má každý z vás doma. Jde o obyčejnou skořici.

Stimuluje

Skořice je oblíbené koření díky své vůni, chuti, ale i stimulačním účinkům. A ty můžete využít i při pěstování rostlin. Díky skořici se růst rostliny rozběhne bleskurychlým tempem. Stačí pouze půdu skořicí posypat a čekat. Stejně tak ji můžete využít i v případě, kdy potřebujete, aby vám rychle zakořenily odnože. Vložte odřezky před výsadbou do skořicového prášku. Skořice je jednak dezinfikuje a především dokáže stimulovat jejich růst.  

Ochrání 

Pokud rostlinu zastříháváte nebo jste ji nechtě poškodili, zasypejte ránu skořicí. Ta pomůže ránu zahojit a především ji také vydezinfikuje. Tím pádem máte zaručeno, že vaši květinu nenapadne žádná choroba či plíseň.

Zlikviduje

Stalo se vám, že i přes všechnu péči rostlinu napadla nějaká plísňová nebo houbová choroba? Pak na postižené listy nasypejte trochu skořicového prášku a jemně jej rozetřete tak, aby zůstal na postižených místech. Skořice by měla zastavit vývoj těchto patogenů. Stejně tak ji můžete nasypat i na půdu okolo rostliny, kterou tak pěkně vydenzinfikuje.

Odpudí

Trápí vás přes léto invaze mravenců? Věřte, že to, co jim nevoní, je právě skořice. Nasypejte ji jednak do míst, kudy k vám pronikají a klidně i k pokojovým rostlinám, které máte na oknech, protože i to jsou často místa, kudy mravenci pronikají do obydlí, a máte po starostech. Stejně tak vás skořice dokáže ochránit před dotěrnými komáry. Ty dokáží odpudit i některé druhy pokojovek. Které to jsou, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Podivnou zelenou skálu na Marsu zkoumá Rover Perseverance

Tech

Americké letectvo oficiálně oznámilo jméno své nové generace stíhačky F-15

Dům a zahrada

Pažitka je jedna z prvních jarních bylinek. Její pěstování je snadné a možné i celoročně

Zavřít reklamu