Řešíte malý prostor, pomůže vám postel do patra!

 Interier 
15. února 2016 22:23 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Malý prostor v bytě může vyřešit postel v patře. Internet
Zabírá-li v malém jednopokojovém bytě velká postel skoro celou plochu bytu, je jedním z mála řešení zvednout ji pod strop. Nedostatek místa v menších bytech je možné řešit zbudováním úložného nebo spacího patra.

Dost místa v bytě zabírá postel. Ať už je to ta manželská v ložnici, anebo postele v dětském pokoji. V poslední době jsou oblíbeným řešením patrové postele, lépe řečeno vestavěná patra. Díky patru na spaní se vlastně plocha bytu zvětší o několik čtverečních metrů. Postel je umístěna tak vysoko, aby se pod ní dalo pohodlně procházet. Získaný prostor se pak dá využít k umístění skříněk, psacího stolu nebo třeba sedací soupravy.

Pohodlnost používání patra závisí v přístupu na něj. Mnozí zpravidla zvolí prostorově i finančně nejúspornější variantu, tedy obyčejný žebřík. Ten ale nechte dětem, dospělí si zaslouží větší pohodlí, které nabídnou schody. Ovšem ty leckdo odmítá s tím, že zabírají spoustu místa. Na první pohled ano, ale firma pod nimi dokáže udělat skříně anebo schodnice nahradí zásuvkami. Vzniknou tím další úložné prostory.

Pokud uvažujete o pořízení patra, musí prostor splňovat tři základní podmínky: výška stropu by měla činit aspoň 290 centimetrů, dispozice místnosti musí být taková, aby konstrukce nebránila v otevírání dveří nebo oken. A na účtu by vám mělo zbývat minimálně patnáct tisíc korun – to je částka, na kterou přijdou nejjednodušší patra od truhláře.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu