Řešíte malý prostor, pomůže vám postel do patra!

Malý prostor v bytě může vyřešit postel v patře.
 Interier 
15. února 2016 22:23 / Internet
  0   0
Zabírá-li v malém jednopokojovém bytě velká postel skoro celou plochu bytu, je jedním z mála řešení zvednout ji pod strop. Nedostatek místa v menších bytech je možné řešit zbudováním úložného nebo spacího patra.

Dost místa v bytě zabírá postel. Ať už je to ta manželská v ložnici, anebo postele v dětském pokoji. V poslední době jsou oblíbeným řešením patrové postele, lépe řečeno vestavěná patra. Díky patru na spaní se vlastně plocha bytu zvětší o několik čtverečních metrů. Postel je umístěna tak vysoko, aby se pod ní dalo pohodlně procházet. Získaný prostor se pak dá využít k umístění skříněk, psacího stolu nebo třeba sedací soupravy.

Pohodlnost používání patra závisí v přístupu na něj. Mnozí zpravidla zvolí prostorově i finančně nejúspornější variantu, tedy obyčejný žebřík. Ten ale nechte dětem, dospělí si zaslouží větší pohodlí, které nabídnou schody. Ovšem ty leckdo odmítá s tím, že zabírají spoustu místa. Na první pohled ano, ale firma pod nimi dokáže udělat skříně anebo schodnice nahradí zásuvkami. Vzniknou tím další úložné prostory.

Pokud uvažujete o pořízení patra, musí prostor splňovat tři základní podmínky: výška stropu by měla činit aspoň 290 centimetrů, dispozice místnosti musí být taková, aby konstrukce nebránila v otevírání dveří nebo oken. A na účtu by vám mělo zbývat minimálně patnáct tisíc korun – to je částka, na kterou přijdou nejjednodušší patra od truhláře.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, že ještěrky s více ocasy nejsou v přírodě výjimkou

Tech

Apple pracuje na nových možnostech pro bezdotykové příkazy. Chce skenovat žíly

Dům a zahrada

Správné skladování trvanlivých potravin. Možná budete překvapeni, kde se daří mouce nebo rýži

Zavřít reklamu