Mějte vaše rodinné cennosti v bezpečí!

Trezor vybíráme na míru, důležité jsou naše prostorové možnosti a také to, co vše potřebujeme uložit.
 Tipy a inspirace 
03. února 2016 17:55 / Wikimedia Commons/Binarysequence
  0   0
Myslíte si, že na trezor nemáte ve své domácnosti místo? Omyl, trezory nepatří pouze do zámků a luxusních vil. Pořádný a především bytelný domácí trezor je praktickou nutností v každé domácnosti…

Kvalitní trezory je nutné vybírat podle toho, na co konkrétně budou používány, především co v nich bude ukládáno a jakou má mít odolnost proti vyloupení nebo proti požáru.

Pro úschovu drobné hotovosti nebo dokladů bohatě postačí sejf bez certifikace, pro cenné věci nebo důležité dokumenty jsou tu kvalitní trezory v několika bezpečnostních třídách, proti požáru ochrání ohnivzdorné trezory.

Čtyři miliony v bytě?

Nejdůležitějším parametrem je bezpečnostní třída. Norma jich rozlišuje sedm a označují se římskými čísly O až VI. Čím vyšší číslo, tím je trezor bezpečnější. Pro domácnosti zpravidla stačí první čtyři kategorie, které jsou vhodné na uschování věcí v hodnotě až čtyři miliony korun.

Peníze moc místa nepotřebují

Do bytů se většinou používají menší trezory. Zpravidla stačí rozměr 40x40 cm. Dovnitř se vejde nejen nemalé množství bankovek, ale i - což asi využijeme spíš - šanon o velikosti A4, ve kterém uchováváme dokumenty. Cena těchto sejfů je zhruba pět tisíc korun.

Pokud pracujeme z domova a máme zde i firemní listiny, můžeme si pořídit některý z větších výrobků. Ty mohou mít rozměr jako skříň a jejich cena se pohybuje v desítkách i stovkách tisíc korun.

Typy zámků pro kvalitní trezory a sejfy (zámky lze i vzájemně kombinovat):

Klasický zámek na trezorový nebo též motýlkový klíč je nejběžnější a nejjednodušší způsob zamykání trezoru. Nemusíte si sice pamatovat číselný kód, naproti tomu si ale musíte hlídat klíč, v případě jeho ztráty je výroba duplikátů komplikovaná a navíc i finančně náročná.

Zámek na číselný kód je v dnešní době velmi vyhledávaná forma uzamykání trezorů. Stačí si jen pamatovat váš osobní PIN kód a nemusíte složitě nosit nebo schovávat klíč. U sejfů a schránek bez certifikace se dodává tzv. nouzový klíč pro případ, že kód zapomenete nebo se vybijí baterie např. z důvodu vaší dlouhodobé nepřítomnosti. K některým typům se dodává navíc i tzv. přídavný modul na baterie, kterým po zapojení do zdířky v čelní stěně sejfu tento odemknete a baterie uvnitř vyměníte. Tento modul mají i trezory s certifikací, popřípadě se baterie přikládá ke kontaktům zabudovaným přímo v ovládacím panelu. K certifikovaným trezorům se z bezpečnostních důvodů nouzový klíč nedodává, ovládací panel může být v některých případech vybaven i displejem.

Elektronický kombinační zámek LaGard je sofistikovanější verze běžného elektronického zámku. Zajišťuje větší bezpečnost díky spojení moderního elektronického systému a mechanického odblokování zámku.

Mechanický kombinační zámek
je další bezpečnostní varianta na přání zákazníka. Používá se hlavně u trezorů ve vyšších bezpečnostních třídách, ale lze ho i bez problémů kombinovat s jinými typy zámků pro absolutní ochranu vašich cenností a dokumentů.

Zámek na otisk prstu je další možnou variantou uzamykání trezorů, zatím se však vyrábí v omezené míře pouze u sejfů a schránek bez certifikace. S tímto způsobem zamykání si můžete pořídit například sejf Digitec. Pokud si i přesto nebudete vědět rady s výběrem, naši pracovníci vám rádi poradí. Kvalitní trezory si můžete i vyzkoušet v naší vzorkovně.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Celosvětový hon za vzácnými kovy navyšuje jejich cenu. Na vině jsou elektromobily

Tech

Záruka dva roky na ojeté auto? Ano, ale už jen pár dnů

Dům a zahrada

Léto přeje zlodějům. Důležité rady, které je dobré dodržet před odjezdem na dovolenou

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu