Co takhle zkusit grafitty do vašeho interiéru?

Graffiti mohou být krásným a originálním prvkem v interiéru.
 Interier 
30. ledna 2016 21:40 / Internet
  0   0
Street art se stal plnohodnotným druhem umělecké činnosti. Začalo to v sedmdesátých letech. Po ulicích New Yorku se šířily podpisy autorů, takzvané „tagy“. Brzy přišla řada vylepšení jako 3D stylizace, pouliční obrazy získávaly více a více příznivců. Nakonec se dočkaly uznání v uměleckých kruzích a z vagonů vlaků a fasád domů se přesunuly do galerií i do interiérů běžných bytových jednotek.

Graffiti je v obecném smyslu druh výtvarného projevu pracující ve veřejném prostoru technikou nanášení barev, často ve formě spreje nebo fixy, případně škrábání, leptání. I když v některých případech graffiti zohyzďují vnější zdi budov všelijakými hesly a nelibými motivy, neznamená to, že tento způsob kreslení a barvení stěny nelze převést do umění, provádí-li se s talentem může vzniknout nesčetné množství nápaditých interiérů.

Místo nástěnných tapet graffity


Tento styl malby je znám především svoji originalitou. Každý namalovaný či nasprejovaný kus je jedinečný a v případě, že vás omrzí, je velmi snadné nahradit jej jiným. Graffity je skvělou alternativou za běžná tapety, které se většinou mohou velmi snadno poškodit a je třeba jejich úprava. To se vám s graffity výmalbou stát nemůže. Navíc je zcela na vás, zda se rozhodnete pro velkoformátovou kresbu nebo vám pro začátek postačí jen drobnější ornamenty.

Graffity ve vaší režii


Graffity se přizpůsobí nejen velikosti prostoru, ale především barevnému provedení interiéru. Snadno tak získáte výzdobu, která bude vaší místnosti šitá skutečně na míru. Nebojte se graffity styl pozvat i mimo stěny dětského pokoje. Skvěle se mu bude jistě dařit i ve vaší ložnici nebo obývacím pokoji. Začínat můžete s malou kresbou, a pokud se vám tento styl zalíbí, jistě mu rádi obětujete i celou stěnu nebo rovnou místnost. Z praktických graffity maleb nemusíte odstraňovat prach jako z tradičních obrazů a jiných nástěnných dekorací, což je jen jedna z mnoha výhod, které tento styl přináší.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hadi začali diverzifikovat po vymření dinosaurů. Masově se šířili po všech kontinentech

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Zavřít reklamu