خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Chcete vědět, jaké počasí vás čeká? Pořiďte si meteostanici.

Buďte ode dneška připraveni na jakékoliv počasí! Meteostanice měří až se 70% přesností.
 Tipy a inspirace 
04. ledna 2016 23:08 / Wikimedia Commons/Mu301
  0   0
Počasí člověka ovlivňuje celý život. Člověk však počasí ovlivnit nemůže, ale může sledovat předpověď a tím se přírodě přizpůsobit.

Předpověď počasí je založená na sledování změn atmosférického tlaku v závislosti na čase. Na měření tlaku potřebujeme barometr, venkovní teplotu změříme obyčejným teploměrem, umístěným na okno z venkovní strany. Pokud nás zajímají i jiné veličiny, potřebujeme další zařízení a čidla – teploměr umístěný ve vnitřním prostředí, vlhkoměr (venkovní, vnitřní), senzor CO2 atd. Všechny tyto parametry i s výpočtem předpovědi počasí změří a zpracuje jedno zařízení – domácí meteorologická stanice (zkráceně meteostanice).

Meteostanice lze rozdělit z hlediska způsobu předpovídání počasí na


stanice s měřením barometrického tlaku

stanice s předpovědí internetovou

stanice systému Meteotime

kombinace předešlých typů

Meteostanice s měřením barometrického tlaku lze rozdělit na stanice


bez připojení k počítači

s možností připojení k počítači.

Stanice s možností připojení k počítači mohou přenést naměřená data do počítače, kde jsou dále zpracována pomocí přiložených programů do tabulek a grafů.

Co vám prozradí?


Meteostanice lze obecně rozdělit na hobby modely a profesionálnější výrobky. Hobby meteostanice měří vnitřní a vnější teplotu, atmosférický tlak nebo vlhkost, za automatickou funkci se považuje uvádění času a data. Pokročilejší modely ukazují i fáze Měsíce, rovněž východ a západ Slunce. Ovšem ještě profesionálnější meteostanice dokážou měřit i rychlost a směr větru nebo množství srážek a navíc můžou vyhodnocovat solární radiaci nebo hodnoty UV záření.

Pro zvídavé


Zajímavé informace vám nabídnou i různé vyhodnocovací funkce hobby meteostanic. Přístroje mohou v grafu zobrazit například vývoj změn teploty, vlhkosti nebo tlaku vzduchu, užitečná je paměť zahrnující údaje maximálních a minimálních hodnot meteorologických jevů.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kluka nebo holku? Recept je překvapivě jednoduchý

Tech

Na cestě k Marsu by člověk dostal extrémní množství radiace. Vědci zjistili, kolik

Dům a zahrada

Chystáte se běhat se psem? Tohle rozhodně nepodceňujte