Technická místnost jako důležitá součást vašeho domova. Myslete na ní již při plánování.

Promyšlenou koncepci domu podtrhuje v každém bytě technická místnost, kam jsou soustředěna technologická zařízení, potřebná pro komfortní bydlení.
 Interier 
25. prosince 2015 21:38 / Internet
  0   0
Prostor, kde se v domě nachází technické zázemí, je v projektové dokumentaci většinou pojmenován „technická místnost.“ Nachází se zde kotel, zásobník teplé vody, někdy i vodárna či tepelné čerpadlo. U domů vytápěných tuhými palivy s tímto prostorem sousedí sklad uhlí a dřeva. Technická místnost s příslušenstvím v těchto domech musí mít podstatně větší plochu než prostor, kde se používá plynový či elektrický kotel.

Dispozice je základ


Pokud chceme mít po všech stránkách fungující dům a tím i spokojené bydlení, musíme se v prvé řadě zaměřit na dispozici jednotlivých místností v domě. Při plánování projektu byste rozhodně neměli zapomínat na technické prostory a provozní zázemí, které je pro správný chod domu nezbytné. Dnes si již stále více lidí uvědomuje, že právě tyto prostory jsou nezbytné například v době stěhování do domu. V tu chvíli jsou nejen ony, ale také zahrada největším ziskem. Proto při plánování projektu jdou rozpaky stranou a budoucí majitelé nemovitosti toto technické zázemí přímo vyžadují, což je jen dobře.

Kotel jako hlavní součást


V technické místnosti musí být kotel. Ten často není možné ani umístit jinam v případě, že konkrétní dům není podsklepený. Jednat se přitom může o jakýkoli kotel. Ve většině domácností si najde své místo v technické místnosti kotel plynový. Jestliže je ovšem dům vytápěn tuhými palivy, pak by měl být ve větší technické místnosti i kotel, do kterého se dává dřevo anebo uhlí. U kotle je z drtivé většiny také bojler na horkou vodu. Ten zajistí neustálou zásobu domácnosti teplou vodou. Jinak se ale také může stát, že nádoba pro ohřev vody je integrována přímo do kotle, čímž dojde k úspoře prostoru v technické místnosti.

Pračka a sušička v technické místnosti


Žádná domácnost se neobjede ani bez pračky. Tu si v minulosti mnozí lidé instalovali do koupelny. Ta ale dnes představuje místnost, v níž již prostor pro pračku neexistuje. V technické místnosti lze velmi vkusně umístit jednak pračku a jednak také sušičku, z níž prádlo pouze vytahujete a vkládáte právě do sušičky.
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
I tmavé byty mohou zkrášlit pokojové rostliny
Nebojte se geometrických vzorů ve vašem interiéru
Mezonetový byt vypadá zajímavě, ale není pro každého!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci jsou nadšeni. Obrovská naděje pro zrakově postižené

Tech

Gigantický vesmírný teleskop za miliardu dolarů otevře vědcům bránu do hlubokého vesmíru

Dům a zahrada

Zvažujete koženou sedačku a křesla? Nezapomínejte na jejich negativa

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn