Rozveselte svůj byt komiksem!

 Interier 
13. února 2016 18:47 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Komiks rozveselí interiér pokojů všech milovníků komiksů, Internet
Možná jste fandy komiksů a chtěli byste, aby vás oblíbení hrdinové doprovázeli i v dobrodružstvích všedních dnů. Proč ne? Interiéry můžeme zařídit přesně podle svých představ a nechat se inspirovat komiksovou kulturou, stačí trocha kreativity a hravosti. Komiks vás pobaví a zpestří váš interiér, výborně se hodí do obývacího pokoje, ten bude díky němu mnohem živější.

Styl zvaný pop-art, pro nějž jsou komiksové motivy jedním ze zřetelných prvků, má v bytovém designu svou tradici. Ačkoli pop-artisté v čele s Andy Warholem a Royem Lichtensteinem bojovali svým uměleckým pojetím s masovostí současné společnosti, nesmrtelné parafráze na jejich díla dominují od 60. let minulého století v nejednom obývacím pokoji.

Pokud toužíte po dekoracích ve stylu komiksu, nejdostupnější cestou je pořízení tematického zarámovaného plakátu. Ale oblibu komiksových panelů (jednotlivých obrázků) využili i výrobci nábytku, dekorací, textilií anebo tapet. Dokonce můžete mít i keramický obklad, vyprávějící komiksový příběh.

Typickým rysem každého komiksu, ať už toho dnešního nebo z dob minulých, jsou bubliny k zobrazení mluvené řeči a myšlenek. Toho využilo studio Fusca design z Mexika a navrhlo kolekci závěsných polic imitujících komiksové bubliny. Police mají ostré hrany, jsou z přírodního dřeva lakované bezbarvým či tónovaným lakem.

Vytvořit v interiéru podmínky pro vyniknutí komiksových prvků si žádá odvahu. Nejlépe výrazné barvy dekoračních prvků vyniknou ve světlém bytě, kde jsou nábytkové kusy kombinovány cestou protikladů. Například, kdy chlad bílé a modré barvy narušují jednotlivé sytě červené prvky v podobě minimalistických sedaček. Nic nebrání dominantní nábytkové prvky do motivů komiksových příběhů obléci. Ohnivou sedačku pak může pozdvihnout konferenční stolek polepený stránkami komiksu.

Samotné komiksové výjevy by měly mít vlastní ozdobnou zeď. Nechcete-li plochu stěn polepit plakáty, jsou ideální volbou jednoduché černé rámy. Laděný komiksový design vynikne v jednoduchých geometrických tvarech.

Na textilních doplňcích můžete nechat rozehrát další popartový prvek – rastrování. Budete-li chtít navodit dojem, že je vaše domácnost po vzoru starých plakátů a časopisů vytištěna jehličkovou tiskárnou, volte polštářky, závěsy či ubrusy se vzorem strukturovaných bodů. Interiér nakonec podtrhnou drobné detaily v podobě stylizovaného čajového servisu, hrdinských nástěnných hodin či ukládacích plechových boxů.
Témata: komiks, interiér, pop-art, prvky,
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Dům a zahrada

Slimáci jsou neúprosní a dokáží zlikvidovat celou vaši úrodu. Jejich invazi se můžete bránit

Zavřít reklamu