Postelové čelo není jen pěknou dekorací. Ve skutečnosti plní řadu funkcí

 Interier 
03. září 2020 09:37 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Postelová čela jsou krásná a praktická Pixabay
Mnozí lidé při zařizování ložnice řeší otázku, zda si pořídit postel bez čela, anebo raději s čelem. Odborníci ovšem na tuto otázku znají odpověď. Postelové čelo totiž plní řadu důležitých funkcí.

Nejde totiž jen o design, ale také o řadu praktických věcí. Postele s čelem jsou možná o  trošku dražší, ale časem každý nakonec přijde na to, že se vyplatí.

Postelové čelo izoluje

Jde o jednu z mnoha funkcí, které postelové čelo plní. Především v zimě jsou stěny studenější a postelové čelo zajistí, že se tento chlad ze zdi nedostane k vaší hlavě.

Postelová čela jsou samozřejmě vyráběna z různých materiálů. Některá koupíte už rovnou s postelí, jiná lze dokoupit zvlášť. Čela se vyrábí v široké škále od dřevěných až po čalouněná, od nízkých až po majestátně vysoká.

Právě vysoká a čalouněná čela jsou v posledních letech velmi oblíbená. Působí totiž majestátně a ložnici dodají luxusní nádech.

Postelové čelo chrání

Je to tak. Postelové čelo chrání před slušnou řádkou nepříjemných věcí. V první řadě, i když to může znít trochu legračně, nás chrání, abychom se při spaní nebouchali hlavou o zeď. To asi dobře zná každý, kdo má trochu "živější" spánek. Postelové čelo také zabraňuje polštáři, aby se dostal do prostoru mezi postelí a zdí. Pokud se to stane, nespíme tak pohodlně, jak bychom měli.

A v neposlední řadě postelové čelo chrání samotnou zeď, abychom ji v noci nepoškodili. Je totiž zcela přirozené, že se v noci mnohdy potíme, takže naše vlasy a propocený polštář zanechávají na stěně šmouhy. A pak musíme zbytečně malovat.

Postelové čelo je pohodlné

Na závěr je nutné zmínit ještě jednu důležitou funkci, kterou postelové čelo plní. Postel totiž činí pohodlnou tím, že se v ní můžeme pohodlně opřít. V dnešní době není nijak výjimečné, že máme v ložnici televizi nebo si před spaním čteme, a to vyžaduje, abychom seděli pohodlně.

Postelová čela tedy mají mnoho výhod a prakticky žádné nevýhody. Pokud tedy váháte, zda si postelové čelo pořídit či nikoliv, určitě se rozhodněte kladně, nebudete litovat. Dále čtěte: Jak na zařizování společného bydlení s partnerem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu