Vychytávky do dětského pokojíčku, které musíte mít!

Dětský pokoj by měl být především inspirující a rozvíjet dětskou kreativitu.
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Interier 
18. července 2017 10:00 / Shutterstock
  0   0
Určitě jste už někdy přemýšleli nad tím, jak dětem zpříjemnit jejich chvíle v pokojíčku. Jenže každé další vybavení není zrovna levné, a tak nejspíš jen slintáte nad katalogem, jehož obsah si nemůžete dovolit, nebo vám připadá zbytečné za něj utrácet.

Přitom některé věci můžete dětem vyrobit sami. Budete se divit, jak může být realizace vašich nápadů jednoduchá a přitom skvěle vypadat a dobře posloužit.

Jednoduché a stylové poličky

Pár poliček se vždycky hodí, třeba na odkládání knížek, oblíbených hraček nebo na výstavku výtvorů z lega. V dětském pokojíčku má být ale veselo, tak proč vrtat do zdi obyčejnou dřevěnou poličku a nechat ji tak, jak je. Z kartonu si vystřihněte oblíbený motiv, například obláček a obkreslete ho na zeď na místo, kde budete přivrtávat poličku. Obláček vybarvěte bílou barvou a pod něj přivrtejte bílou poličku. Více ve fotogalerii na konci článku.

Stolek nemusí být jen na jídlo

Z obyčejného dětského stolečku uděláte neobyčejný, když na něj z vrchu přilepíte fólii s motivem silnice, po které bude moci dítko jezdit autíčkem. Hodit se vám to bude především v menších bytech, kde uvítáte ušetřené místo na zemi. Na stolku přitom bude moci dítě stále jíst, nebo si kreslit.

Noční světýlko v korunách stromů

Chcete dát dítěti do pokoje noční lampičku, ale jen tak ji položit na stolek vám připadá obyčejné? Namalujte na stěny dětského pokojíčku stromky (nádherně vypadají bílé stromy na šedém nebo béžovém pozadí) a do koruny nebo kmene jednoho z nich přivrtejte dřevěnou ptačí budku. Do ní umístěte jakoukoliv lampičku s tlumeným světlem.

Zvířecí háčky na oblečení

Nudný věšák můžete oživit pomocí štětce a pár barev. Háčky, na které se věší oblečení vypadají jako ocásky, a tak k nim můžete na dřevěnou část věšáku namalovat různá zvířátka. Jestli použijete veselé barvy, nebo budete kreslit jen černou nebo bílou, už je na vás.

Z obyčejné krabice sporák

Máte doma spoustu hraček a ty ukládáte do krabic? I z krabic totiž můžete udělat hračku a vaše dítě tak využije opravdu všechno! Na víko krabice s hračkami nakreslete čtyři hořáky a přenosná kuchyňka je hotova.

Ohrádka na míčky

S pomocí plastových trubek, spojovacích kolen a jakékoliv síťoviny můžete dětem v pokoji nebo obýváku postavit ohrádku, do které nasypete malé míčky, nebo do ní nafouknete balonky. Hotovou ji budete mít za chvilku, děti ji budou milovat a když je po čase přestane bavit, nebo z ní vyrostou, můžete trubky použít na realizaci dalších projektů.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, že ještěrky s více ocasy nejsou v přírodě výjimkou

Tech

Apple pracuje na nových možnostech pro bezdotykové příkazy. Chce skenovat žíly

Dům a zahrada

Posekané trávy se nezbavujte. Prospěch z ní může mít celá vaše zahrada

Zavřít reklamu