Levný, ale přesto designový nábytek z materiálu, ze kterého byste to nikdy nečekali

Karton se zdá být na první pohled křehkým materiálem, ale opak je pravdou. Je velmi stabilní.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
19. srpna 2018 12:55 / Shutterstock
  0   0
Kartonový nábytek se plně vyrovná ostatním druhům materiálů pro výrobu nábytku. A to především díky vysoce kvalitní papírové lepence a promyšlené technologii.

Pokud přemýšlíte nad tím, jak netradičně zařídit své bydlení, pak je karton velmi dobrou volbou. Zatím na trhu působí pouze několik málo výrobců, kteří si v podstatě ze svého hobby udělali živnost a vyrábí krásné designové kousky. 

Pokud máte ratolest, nemusíte se bát, že nábytek při jídle polijí a on se rozmočí. Pro vyšší odolnost je totiž nábytek natřen voděodpudivým nátěrem.

Proč zvolit kartonový nábytek?

Karton je recyklovatelný, čímž se stává velmi ekologickým produktem. Navíc nevypařuje chemické látky.

Nesporná je samozřejmě jeho nadčasovost a zcela originální design. Kartonový nábytek je sice trochu dražší než ten, který se dá běžně koupit v obchodě, ale cenově nedostupný rozhodně není. Troufáte si vyrobit vlastní kartonový nábytek? Jak na to zjistíte zde.

Z kartonu lze vyrobit prakticky cokoli – stoly, židle, postele, křesla, knihovny nebo pelíšky pro domácí mazlíčky. Karton je recyklovatelný materiál a po ukončení jeho životnosti v roli vybavení domácnosti je možné jej také zkompostovat. Pro svou variabilitu je karton jako materiál velmi oblíbený také u designérů, kteří z něj dokážou vykouzlit originální, ale přitom plně funkční kusy nábytku.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Obrovská hvězda zmizela beze stopy. Nikdo neví jak ani kam

Tech

Falešné účty na sociálních sítích jsou hojně využívány k manipulacím

Dům a zahrada

Lov v lese či sběratelství zbraní. Ať už vlastníte jakoukoliv zbraň, vždy ji uchovávajte v trezoru

Zavřít reklamu