Máte nádobí z myčky najednou zašedlé? Zkuste naše tipy a bude jako nové

 Tipy a inspirace 
03. srpna 2018 12:24 / Bronislava Silná
  9
📷
4 fotografie v galerii
Jen myčka, která je v pořádku vám udělá radost Shutterstock
Možná se vám to také přihodilo. Nádobí z myčky najednou začalo být zašedlé. V zásadě čisté, ale nic moc. Máme dobré rady, kterých se držte, a vaše nádobí bude jako nové.

Myčka nádobí je skvělý pomocník, který se umí vypořádat s obrovskou spoustou špíny a přitom spotřebuje poměrně málo vody. K tomu, aby dobře pracovala, však potřebujeme dodržovat pár zásad, které zajistí, že bude vše v pořádku. Pokud naopak řešíte podobné trable s pračkou, můžete se nechat inspirovat článkem zde.

Umyjte myčku

Myčka potřebuje čas od času projít čistícím cyklem. Ještě častěji je ale třeba zbavit zbytků potravin filtr. Pokud máte na nádobí více zbytků jídla, čistěte filtr po každém cyklu. Při málo ušpiněném nádobí stačí jedenkrát za deset cyklů. Celkové čištění přijde na řadu zhruba jednou za dva měsíce. V případě, že máte hodně měkkou vodu, můžete interval poněkud prodloužit. Čisticí prostředek na myčku se dá koupit v jakékoli drogérii a finančně vás rozhodně nezruinuje.

Při běžné údržbě nezapomeňte otřít také těsnění myčky a překontrolujte jednotlivé trysky. Někdy bývají ucpané, což samozřejmě správnému mytí nepomáhá.

Používejte sůl a leštidlo

Pravidelně kontrolujte, zda má myčka dost soli a leštidla. Sůl je důležitá obzvlášť u tvrdé vody, která je na většině míst. Čistící prášek sice obsahuje prostředky, které sůl nahrazují, ale jestliže se tyto prostředky vyčerpají na kompenzaci tvrdosti vody, už jim nezbyde síla na pořádné umývání. I když tedy výrobci tablet či prášků slibují zázraky, stejně používejte sůl i leštidlo. Vaše nádobí bude lépe umyté a díky extra porci leštidla bude mít i krásný finální vzhled.

Nesnažte se ušetřit

Nekupujte levné prášky či tablety. Úspora se vám obvykle nevyplatí. Nádobí budete muset umýt ještě i ručně. Případně bude sice čisté, ale nebude vypadat dobře. Raději vyzkoušejte několik druhů dražších prostředků a vyberte ten, se kterými dosáhnete nejlepší výsledky.

Rovnejte správně nádobí

Je také celá řada lidí, kteří si stěžují na špatně umyté nádobí z myčky, ale nejsou schopni pochopit, že nádobí je třeba do myčky rovnat tak, aby voda stříkající z trysek měla šanci talíře, hrnce a další kousky umýt. Mezi talíři musí být ona malá mezírka. Hrnce musí být dnem vzhůru a nesmí pod nimi nic ležet. Také příbory nesmí být jeden na druhém. A pochopitelně nedávejte do myčky nádobí, které není pro myčku určené.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Domácí kyslíková terapie je snadnou cestou ke zlepšení stavu pleti

Dům a zahrada

Kdo chce mít na jaře krásný trávník, musí se v zimě vyvarovat časté chyby a navíc jej v únoru správně...

Zavřít reklamu