Chcete mít originální interiér? Zkuste barvu růžového zlata

Jde o nadčasovou barvu, která navíc dodá vašemu bytu punc luxusu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
09. července 2018 17:45 / Internet
  0   0
Kovové odstíny dokáží oživit váš interiér, ať jsou to odlesky stříbrné a zlaté barvy, nebo také mědi a bronzu. Nyní přichází na řadu novinka - růžové zlato. Jde o nadčasovou barvu, která navíc dodá vašemu bytu punc luxusu.

Barva rose gold přichází do bytového designu z přehlídkových mol. Odráží se v nenápadných růžových odstínech zajímavého kovu. Nepochybně se objevuje v mnohých trendy interiérech zejména v podobě nápadných detailů, které jim dodají šmrnc.

Nebojte se růžové barvy v interiéru. Působivý kov dodá místnosti kromě puncu luxusu také kreativitu. Jeho velkou výhodou je, že správně zapadne nejen do minimalistického, moderního interiéru, ale i do bydlení ve stylu útulného venkova.

Maličkostí, která vás může od výběru růžového zlata do vašeho domova odradit, je jeho specifičnost v ladění s ostatními odstíny barev. Nejlépe v interiéru vynikne s jasnou růžovou, šedou, námořnickou modrou, černou, ale také s veselou žlutou.

S materiálem si zase nemusíte dělat starosti v případě, že se v interiéru nacházejí dřevěné povrchy. Barvě rose gold totiž svědčí i dotyk přírodního materiálu.

Tohle spojení ryzího zlata a měděných podtónů se objevilo poprvé na začátku dvacátého století. Velké popularitě se nový druh kovu těšil zejména v Rusku.

Do našich domovů se podle interiérových designérů dostává hlavně proto, že na rozdíl od maskulinních a odvážných odlesků čistého stříbra nebo zlata vnáší do místností pomyslný dotyk ženské ruky a jemnosti.

I tady ale platí, že méně je někdy více. I tento ušlechtilý kov může v nadměrném množství způsobit naprostý opak původního záměru. Zlaté doplňky totiž fungují trochu jako zrcadlo, proto by jich v místnosti nemělo být příliš.

Zlatá barva je dost jasná na to, aby přitahovala a budila pozornost. Stačí proto, pokud ji vkusně zakomponujete do svých doplňků v podobě váz, ozdobných misek, polštářků či odkládacích stolků, stojacích lamp či nástěnných dekorací. Vybrat můžete například i jednu výraznější dominantu, jakou je třeba zlatý taburet.

Jan Novák | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve jsme se mohli kochat pohledem na oblohu plnou hvězd, dnes už to jen tak nezažijeme. Čím to je?

Tech

SpaceX testovala nové motory kosmické lodi pro přepravu lidí Crew Dragon

Dům a zahrada

Na porytí záhonu je nejvyšší čas, udělejte to před nástupem mrazu

Zavřít reklamu