Chcete mít originální interiér? Zkuste barvu růžového zlata

Jde o nadčasovou barvu, která navíc dodá vašemu bytu punc luxusu
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
09. července 2018 17:45 / Internet
  0   0
Kovové odstíny dokáží oživit váš interiér, ať jsou to odlesky stříbrné a zlaté barvy, nebo také mědi a bronzu. Nyní přichází na řadu novinka - růžové zlato. Jde o nadčasovou barvu, která navíc dodá vašemu bytu punc luxusu.

Barva rose gold přichází do bytového designu z přehlídkových mol. Odráží se v nenápadných růžových odstínech zajímavého kovu. Nepochybně se objevuje v mnohých trendy interiérech zejména v podobě nápadných detailů, které jim dodají šmrnc.

Nebojte se růžové barvy v interiéru. Působivý kov dodá místnosti kromě puncu luxusu také kreativitu. Jeho velkou výhodou je, že správně zapadne nejen do minimalistického, moderního interiéru, ale i do bydlení ve stylu útulného venkova.

Maličkostí, která vás může od výběru růžového zlata do vašeho domova odradit, je jeho specifičnost v ladění s ostatními odstíny barev. Nejlépe v interiéru vynikne s jasnou růžovou, šedou, námořnickou modrou, černou, ale také s veselou žlutou.

S materiálem si zase nemusíte dělat starosti v případě, že se v interiéru nacházejí dřevěné povrchy. Barvě rose gold totiž svědčí i dotyk přírodního materiálu.

Tohle spojení ryzího zlata a měděných podtónů se objevilo poprvé na začátku dvacátého století. Velké popularitě se nový druh kovu těšil zejména v Rusku.

Do našich domovů se podle interiérových designérů dostává hlavně proto, že na rozdíl od maskulinních a odvážných odlesků čistého stříbra nebo zlata vnáší do místností pomyslný dotyk ženské ruky a jemnosti.

I tady ale platí, že méně je někdy více. I tento ušlechtilý kov může v nadměrném množství způsobit naprostý opak původního záměru. Zlaté doplňky totiž fungují trochu jako zrcadlo, proto by jich v místnosti nemělo být příliš.

Zlatá barva je dost jasná na to, aby přitahovala a budila pozornost. Stačí proto, pokud ji vkusně zakomponujete do svých doplňků v podobě váz, ozdobných misek, polštářků či odkládacích stolků, stojacích lamp či nástěnných dekorací. Vybrat můžete například i jednu výraznější dominantu, jakou je třeba zlatý taburet.

Jan Novák | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Využijte letní truhlíky i květináče a vytvořte si krásné podzimní dekorace. Hezké květinové aranžmá...

Zavřít reklamu