Venkovní vířivky jsou čím dál více v kurzu. Mají své klady i zápory

Řada lidí dává před bazénem přednost vířivce
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Exterier 
06. července 2018 16:00 / Shutterstock
  0   0
Hodně lidí si v poslední době místo bazénu pořizuje venkovní vířivku. Hlavním argumentem je, že zatímco koupání v bazénu závisí na počasí, pobyt ve vířivce si můžete užít i když třeba sněží.

Kromě toho, že venkovní vířivka nabízí příjemnou teplou vodu klidně po celý rok, lidé oceňují i její léčivé účinky. Pobyt v ní totiž prospěje každému, koho bolí záda. A je jedno, zda má bolesti kvůli namáhavé fyzické aktivitě nebo kvůli dlouhému a nesprávnému sezení u počítače. Odborníci navíc doporučují pobyt ve vířivce i lidem, kteří mají problém s usínáním a jsou permanentně v psychickém napětí nebo těm, kdo trpí artrózou a bolestmi kloubů. O dalších možnostech, jak si doma či na zahradě užít wellness, jsme psali zde.

Tak, jak je obrovský rozdíl v kvalitě i ceně zahradních bazénů, platí totéž i o vířivkách. Lze je pořídit za 10 tisíc korun, ale klidně i čtvrt milionu a více. Mezi hlavní druhy vířivek patří pevné vířivé vany a nafukovací (mobilní) vířivky.

Pevné vířivky

Pevné vířivky jsou obecně podstatně dražší. Tvoří je vícevrstvá akrylátová vana, ve které je zabudován hydromasážní systém s inteligentním systémem ohřevu vody a kombinované masážní trysky.

Pevnou vířivku si můžete pořídit buď volně stojící nebo zabudovanou do země. Vestavné vířivky jsou na rozdíl od volně stojících lepší ve snadnějším přístupu do vody a vynikají svým elegantním vzhledem. Naopak volně stojící vířivky zase bývají obloženy atraktivním a originálním obkladem.

Pevné vířivky mají lepší filtraci, větší prostor pro relaxaci i možnost zabudování rádia, televize nebo osvětlení. Součástí pevných vířivek je také kryt pro chladnější období.

Jako nevýhodu lze považovat vysoké pořizovací i provozní náklady.

Nafukovací vířivky

Pokud nechcete investovat velké peníze do klasické pevné vířivky, můžete si na terasu či zahradu pořídit podstatně levnější nafukovací vířivku. I v ní si užijete wellness komfort.

Nespornou výhodou nafukovací vířivky je její mobilnost. Můžete si ji instalovat v létě na zahradě a v zimě ji přenést do interiéru, pokud máte prostor. Vířivá vana je lehká a přitom stabilní díky vyztužené konstrukci, která spolehlivě přenese tlak vody a poslouží až šesti lidem najednou. K dostání jsou ale i malé modely pro dvě osoby. Díky snadné instalaci máte nafukovací vířivku připravenou k relaxaci za 10 minut.

Nižší pořizovací cena má ale své důvody. Musíte počítat s tím, že na rozdíl od pevných vířivek jsou u těchto modelů použity levnější materiály, což se samozřejmě projeví na životnosti zařízení. Horší bývá i filtrace - většinou jsou tyto vířivky vybaveny kartušovou filtrací.

Nafukovací vířivé bazény také nejsou vhodné k celoročnímu užívání. I přes tvrzený syntetický materiál, kterým disponují, nemusí přežít zimní období, kdy je více jak deset stupňů pod nulou. Chcete-li svoji nafukovací vířivku užívat i v zimě, je nutné pořídit speciální termopodložky a termoizolační plachty, ani tak však není 100% jistota, že krutou zimu přežije.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve jsme se mohli kochat pohledem na oblohu plnou hvězd, dnes už to jen tak nezažijeme. Čím to je?

Tech

SpaceX testovala nové motory kosmické lodi pro přepravu lidí Crew Dragon

Dům a zahrada

Ze zubařské hmoty si můžete vyrobit úžasnou památku na celý život

Zavřít reklamu