Víme, co dělat, když s prádlem omylem vyperete i papírový kapesník

 Tipy a inspirace 
27. května 2018 10:01 / Iva Dvořáková
  11   13
📷
6 fotografií v galerii
Zapomenutý papírový kapesník v prádle je "na mašli" Stocksnap
Papírová pohroma. Tak se nazývá situace, když zapomenete v kapse použitý papírový kapesník a kalhoty vyperete. Kapesník se rozpadne na malinké kousíčky, které z prádla pak nejdou dolů. Poradíme vám, co s tím.

Je zajímavé, že tyhle pohromy se častěji stávají, když perete tmavé prádlo. Statistiky na to sice neexistují, ale určitě na to platí některý z Murphyho zákonů schválnosti. 

Předem je dobré vědět, že v některých případech se už onen kousek prádla zachránit prostě nedá. Záleží na materiálu.

Umělé materiály nejsou na nachytání žmolků a chloupků tolik náchylné, protože se po nich většina nečistoty sveze. Nejhůře jsou na tom kousky vyrobené z čisté bavlny.

Vyberte vše, co se dá

Vyčistit samozřejmě musíte i buben pračky, často jsou kousky kapesníčku v těsnících gumách. Nepořádek by se potom uvolňoval i do další várky prádla a to rozhodně nepotřebujete.

Všechno postižené prádlo přeberte, oberte z největších kusů a chuchvalců a nyní máte několik možností, jak si s celou lapálií poradit.

Ještě jednou vyprat

Můžete všechno ještě jednou vyprat, několikrát vymáchat, vrátit máchací proces a spustit ho znovu. Větší množství vody obyčejně zbaví prádlo další várky chlupů a prachu z papírového kapesníčku.

Do sušičky s tím

Skvělým odprašňujícím prostředkem je sušička na prádlo. Pokud můžete, tak zkuste prádlo prohnat sušicím procesem. Odstředivá síla zbaví část oblečení zbytků papírových žmolků, prádlo načechrá a také zbaví prachu.

Váleček nebo izolepa

Posledním tipem je lepící váleček, který se používá pro zachycení chlupů z domácích mazlíčků. Válečkem trpělivě přejíždějte po jednotlivých kouscích oblečení a tato metoda vás spolehlivě zachrání, jen je nejpracnější.

U těch nejhorších případů udělá z luxusního oblečení alespoň nositelné na nějakou obyčejnou příležitost. Nemáte-li lepící váleček, postačí i izolepa a spousta trpělivosti.

Pozor na filtr v pračce: Po takovéto události je dobré vyčistit filtr v pračce, protože by se nyní mohl snadno úplně ucpat. Také se jím mohou v případě ucpání vracet žmolky zpět do bubnu.

Pro příště si kupte dražší čtyřvrstvé kapesníčky, které by měly i praní v pračce přežít bez úhony. A pokud vás zajímá téma praní, tady si přečtěte o tom, jaký je rozdíl mezi jádrovým a žlučovým mýdlem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Vitaminy dokáží pro krásnou pleť udělat hodně, některé jsou pro ni doslova požehnáním. Ale ne ty v...

Tech

Ruské námořnictvo ukázalo novou ponorku pro tichomořskou flotilu

Zavřít reklamu