Zajímavé tipy, jak se zbavit pachů v domácnosti

 Tipy a inspirace 
06. listopadu 2019 13:04 / Bronislava Silná
  0
📷
4 fotografie v galerii
Citron umí odstranit i pachy z kuchyňského prkénka Pixabay
V domácnosti vznikají při vaření i skladování potravin všelijaké nepříjemné pachy. Většiny z nich se můžete zbavit poměrně snadno. Naučíme vás několik fíglů.

Pachy v domácnosti vznikají jak při vaření, tak i při skladování potravin. Dalším místem, kde může vzniknout nepříjemný zápach, je myčka na nádobí. Někdy nás může potrápit i koš na odpadky.

Hygiena na prvním místě

Je jasné, že základem, jak mít domácnost bez nepříjemných pachů, je hygiena. Pravidelné čištění chladničky, použití čisticích cyklů v myčce, důkladné čištění odpadkového koše patří mezi samozřejmosti. Přesto i tam, kde se toto vše děje, se může někdy nějaký nepříjemný zápach objevit.

Mocný citron

Mezi velmi účinné pohlcovače pachů patří citron. Jeho použití může být velmi různé. Máte-li vyklizenou a vypnutou lednici, můžete ji zbavit pachů tak, že nastrouháte kůru z citronu a přidáte vymačkanou citronovou šťávu. Tuto směs zahřejete a vložíte do lednice na půl hodiny či i delší dobu. Pak teprve lednici naplníte potravinami a zapnete.

Jestliže máte lednici již zapnutou, dejte do ní na talířek houbičku na nádobí, na kterou nakapete šťávu z citronu. Citron můžete také použít k ošetření dřevěných prkének, která jsou cítit po cibuli či česneku. Citron provoní i vaši toaletu či koupelnu. Šťáva z citronu se hodí i na preventivní čištění myčky.

Brambory a cibule

Brambory a cibuli obvykle používáme k vaření. Ale můžeme je použít i na odstraňování pachů. Oloupaná a rozkrojená cibule či brambora je schopna pohlcovat pachy ze svého okolí. Zvlášť účinná je v uzavřeném prostoru, jako je lednice. Takto použitou zeleninu již nepoužívejte k vaření. Příliš byste si nepochutnali.

Jedlá soda a sůl

Jedlá soda je účinný čistič. Vedle toho ji můžeme použít na odstranění zápachu z odpadu u dřezu. I když totiž udržujeme dřez v perfektní čistotě, dovnitř odpadu se žádným běžným způsobem nedostaneme. Množí se tam různé bakterie. Není od věci je někdy vyhnat čističem odpadů, ale pokud nechceme pouštět do odpadu silnou chemii, můžeme použít jedlou sodu a sůl. Do odpadu nasypeme hrníček soli a pak stejné množství sody a zalijeme vše vroucí vodou. Nesplachujte hned, ale nechte alespoň půl hodiny působit. Podobně můžete postupovat i v koupelně či při ošetření toalety. Další tipy na využití jedlé sody najdete zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

O sestrojení jaderné bomby usilovalo již hitlerovské Německo. Tragické zkušenosti s využitím atomové...

Zavřít reklamu