Jak na malou koupelnu. Pomůžou i walk-in sprchy

 Rekonstrukce 
22. března 2020 09:49 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Koupelnový prostor se stále zmenšuje Depositphotos
Bydlení je stále dražší a roměry bytů či novostaveb stále menší. Takže při rekonstrukci či stavbě nového domu stále častěji řešíme otázku, jak na malou koupelnu.

Základní rada je jasná. Pokud malou koupelnu rekonstruujete, nebo stavíte domek, dbejte především na čisté rovné linie. To znamená, že do malé koupelny nepatří žádná zákoutí, klenby a podobně.

Mějte jasnou představu

Ještě dřív, než začnete rekonstruovat nebo stavět malou koupelnu, musíte mít zcela jasno, jak bude koncept koupelny, včetně rozmístění vybavení. Díky tomu pak nebudete muset řešit, že se vám do koupelny o pár centimetrů něco nevešlo.

Asymetrická vana, walk-in sprcha

Asymetrické vany nebo walk-in sprchové kouty jsou hitem současnosti. Proč? Protože obě varianty dokonale šetří prostor.

Asymetrické se zužujícím se profilem se skvěle hodí do každé malé koupelny, zejména té, ve které se budou koupat malé děti. A ty samozřejmě vany milují.

V případě sprchových koutů jsou pak nejen pro malé koupelny velmi trendy takzvané walk-in sprchy. Do takových sprch se vchází přímo, nejsou nijak vyvýšené a splývají s podlahou. Sprchová vanička tak nezabírá žádné místo. Odtok je řešen podlahovým žlabem nebo vpustí.

S úložnými prostory se vyplatí si v malé koupelně vyhrát. Nástěnné skříňky je především v úzkých koupelnách dobré pojmout v provedení bez dvířek. Velmi praktickým úložným prostorem je také speciální úzká WC skříňka na toaletní či úklidové potřeby.

V malé koupelně je rovněž důležité si pohrát s iluzí většího prostoru. K tomu se hodí zejména design se světlými barvami, jednolitá podlaha, velkoplošné obložení či velké zrcadlo. Vyhnout byste se měli výrazným texturám či vzorům. Opticky dokáže prostor rozšířit i dostatek světla. Stropní osvětlení se proto hodí doplnit nástěnnými či bodovými svítidly. Dále čtěte: Proč dát přednost vinylové podlaze. Oproti plovoucí má značné výhody.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Tech

Budoucí tanky české armády: Leopard 2A7 má být především neprůstřelný

Zavřít reklamu