Chcete si pořídit luxusní podlahu? Zkuste tu za pár korun

Krytina na zemi doladí vzhled celého pokoje
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Rekonstrukce 
20. června 2018 10:40 / Pixabay
  0   0
Mezi Čechy je jednoznačně nejoblíbenější podlahovou krytinou ta z PVC. Je levná, na její položení není většinou potřeba žádné odborné firmy a dlouho vydrží. Tak proč si ji nevybrat?

Pévécéčko máme spojené ještě s dávnými dobami, kdy v panelových bytech nebylo nic jiného. Jeden či dva druhy PVC krytiny nevalné kvality a nevzhledných barev. Tahle doba je však naštěstí už v propadlišti dějin. Dnes je možné sehnat luxusní krytinu, kterou vám bude každý závidět.

Dlouhá životnost

PVC neboli polyvinylchlorid je třetím nejpoužívanějším plastem na zemi. Objeven byl v roce 1935. Podlahová krytina z PVC je odolná. Má více vrstev a je vyrobená polymerací z vinylchloridu. PVC dokonce slouží i jako základ pro jiné umělé krytiny, jako jsou kaučukové podlahy či umělé linoleum. PVC materiál je snadno udržovatelný, lehce se pokládá a dlouho vydrží. Koupit se dá dnes už prakticky kdekoliv. Vybrat si můžete téměř v každém hobbymarketu nebo jednoduše v pohodlí domova na internetu.

Výhody umělé podlahy

Podlaha z PVC není tak kluzká jako dlažice a svým způsobem může fungovat jako mírné zateplení. K mání jsou PVC materiály tenké milimetr, ale i mnohem silnější. Ty jsou pak už zajímavým izolantem. A oproti například dlaždicím ani nestudí do nohou. PVC materiál je též voděodolný, snadno se udržuje, tlumí hluk a je vhodný i pro podlahové vytápění. Na rozdíl od koberce je tento materiál vhodný pro alergiky.

Do kuchyně i ložnice

Umělé podlahy se bát nemusíte v žádné místnosti. Hodí se naprosto kamkoliv. Je lehce omyvatelná, dobře se udržuje. Položit ji můžete v koupelně, kuchyni i obýváku nebo ložnici. K mání je mnoho vzorů, které úspěšně imitují třeba dřevěné podlahy nebo dlažbu. Dávno už neplatí, že PVC podlahy patří jen do nemocnic, škol a jídelen. Navíc jde dnes už i o záležitost přátelskou životnímu prostředí – lze je bezproblémově a ekologicky zlikvidovat.

Vybírejte pozorně

Při nákupu si nechte předložit technický list k podlahové krytině. Na něm je uvedeno, kam se podlaha hodí, jakou má tloušťku, odolnost, stálobarevnost a zatížení. Důležitým aspektem je také hmotnost a výška nášlapné vrstvy. Chcete-li však PVC instalovat do celého bytu nebo domu, pak bude nejlepší volbou poradit se s odborníky.

Pokládka podlahy

Před samotným položením podlahy je třeba důkladně odstranit starou podlahovou krytinu a místo vyčistit. Důležitá je rovina a čistý, suchý povrch. Při samotné pokládce je nutno dbát na to, aby krytina ležela na zemi rovně a bez záhybů. Okraje by měly být zhruba o osm až deset centimetrů delší. Při následném ořezání je nutno mezi stěnou a krytinou nechat asi jeden milimetr dilatační spáry. V menších místnostech není nutné PVC nikterak k podlaze lepit či jinak těsnit. Ovšem u místností větších než 20 metrů čtverečných je to naopak doporučené. Nejen podlahu, ale i střechu můžete pokrýt sami.

Údržba podlahy

Jste-li zvyklí mýt podlahy tradičním způsobem – tedy vodou s přidaným saponátem, v případě čerstvě položené PVC podlahy takovýto způsob rozhodně nedoporučujeme. Čisticí prostředky určené k mytí nádobí mohou poničit ochrannou PUR vrstvu a podlaha se může začít rychleji trvale špinit. Lepší variantou je nákup speciálních čisticích prostředků pro PVC podlahy. Nejsou drahé a o vaši novou podlahu budou maximálně pečovat.

Martina Langová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egypt po letech otevřel Lomenou pyramidu. Její stavbu provázely problémy se statikou

Tech

Proměna odvětví zákaznické podpory díky UI a chatovacím botům

Dům a zahrada

Chcete zamrazit houby? Tak pozor na častou chybu, kterou můžete ohrozit své zdraví

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu