Dvojumyvadlo: výhra nebo práce navíc?

 Interier 
20. dubna 2018 09:15 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
S dvojumyvadlem vám odpadá přetlačování v koupelně Internet
Zařizujete si koupelnu a zvažujete o tom, zda koupit dvojumyvadlo? Podívejte se na čtyři věci, které byste o něm měli vědět, než si ho rozhodnete pořídit.

Dvojumyvadla jsou módní a není se čemu divit. Na pohled jsou velmi atraktivní, působí elegantně a hlavně už na první pohled je jasné, že se při ranní hygieně nebudete muset přetlačovat o drahocenné místo před zrcadlem. Na trhu je však celá řada modelů, takže vybrat si není jednoduché. Třeba vám tyto rady pomohou a s nově nabitými poznatky pro vás bude výběr hračka.

Dvě nezávislé baterie

Kromě větších rozměrů je hlavní výhodou dvojumyvadla přítomnost dvou nezávislých baterií. Ty by měly mít identický vzhled, ale je třeba si uvědomit, že je potřeba si na každé zvlášť regulovat teplotu vody. Toto řešení je mírně náročnější na instalaci. Stejně tak musíte mít kvalitní vodovodní rozvody a dostatečný tlak vody, což může být ve starších budovách problém. Neváhejte se předem poradit s instalatérem. Dále se musíte rozhodnout, jestli chcete jednu umývací plochu nebo dvě oddělené. Vše má své plusy a minusy.

Více místa, více úklidu

Údržba klasického umyvadla bývá někdy náročná, zvlášť v případě rodiny s malými dětmi. U dvojumyvadla počítejte také s dvojnásobným časem stráveným při jeho úklidu. A je jedno, jestli máte v tu chvíli společnou mycí plochu, nebo dvě oddělené. Z hlediska snadného čištění, údržby a životnosti, je lepší se vyhnout v co největší míře kritickým spojům mezi umyvadlem a deskou. Proto je praktičtější kompaktní dvojumyvadlo keramické nebo z umělého kamene, případně dvojumyvadlo zapuštěné do desky.

V každém zvlášť

Dvojumyvadlo má ale i velmi praktický důvod, a to zvlášť, pokud máte oddělené mycí plochy. Ty vám umožňují v každém umyvadle dělat něco jiného. Jedno zůstane k dispozici celé rodině a v druhém se může ručně prát spodní prádlo. Takové rozdělení má opravdu celou řadu výhod. Mezi oddělenými plochami často vznikne odkládací prostor. Na něj můžete umístit například dózu se zubními kartáčky, dávkovač mýdla nebo koupelnovou dekoraci.

Vyšší pořizovací cena

Pokud bychom už přišli k určitým nevýhodám dvojumyvadel, tak tou nejzásadnější je vyšší pořizovací cena. V případě, že si pořídíte umyvadlo se společnou mycí plochou, pak také počítejte s tím, že pokud dojde k jakémukoliv poškození, budete muset vyměnit celý kus. Časté dilema bývá i v případě, pokud se rozhodujete mezi vanou a sprchovým koutem. I o tomto tématu jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Tech

3D tiskárny kovů jsou technologií, která vylepší vesmírné cestování

Zavřít reklamu