خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Podlaha z překližky Vás překvapí svým vzhledem i kvalitou!

Mezi největší výhody podlahy z OSB desek patří cenová nenáročnost.
 Interier 
08. prosince 2016 19:52 / Internet
  0   0
Kdysi jsme překližku vnímali jako náhražku kvalitního dřeva. Dnes jej leckde nahrazuje a překvapuje svým pěkným vzhledem i vlastnostmi.

Překližka je teplý a krásný materiál. Vyrábí se slepováním tří nebo více vrstev loupaných či krájených dýh, nařezaných z kulatiny. Lepí se na sebe křížem, desky jsou tím pádem pevné, stabilní a vlivem vlhkosti se nemění. Počet dýh v překližkách je většinou lichý, ale když se dají dvě podélné nebo příčné na sebe, může být i sudý. Tloušťky dýh se v desce mohou měnit, ale od středové dýhy vždy musí být souměrné. Někdy se pro zvětšení pevnosti vkládá do středu překližky kovová vložka. Překližky odolávají extrémním povětrnostním podmínkám i proto, že dýhy jsou k sobě lepeny kvalitní fenolformaldehydovou pryskyřicí.

Panely z překližky jsou pevné, ale pracuje se s nimi snadno. Jejich povrch je velmi odolný, vydrží i nešetrné zacházení, oděr, otlučení a vlhkost. Nejčastěji se vyrábějí z břízy a buku, ale také z borovice, smrku, gabonu či meranti stejnoměrné kvality. Firmy nabízejí panely a desky v různých tloušťkách, rozměrech a typech.

Návod jak použít překližku na podlahovou krytinu:

1. Prozkoumejte holý podklad. Pokud je podlaha z větší části hladká a nejsou na ní žádná měkká místa, můžete pokračovat. Pokud je podlaha velmi drsná a zdá se být vyrobená z mnoha různých kousků dřeva spojených dohromady, jedná se o dřevotřísku, a tu je potřeba přikrýt 1 cm silnou překližkou. Pokládejte překližkové pláty na podlahu, začněte v jednom rohu a připevňujte je sponkami přímo k podkladu po obvodu a ve středu každého plátu, aby pevně držely na místě.
2. Obruste holou překližku smirkovým papírem. Obroušením překližky dosáhnete toho, že na ní bude lépe držet základová barva. Elektrickou bruskou je možné obrousit překližku snadněji a rychleji, ale není to nutné.
3. Vymeťte koštětem z místnosti veškerý prach vzniklý při broušení. Zkontrolujte, jestli jste vymetli všechen prach a smetí, protože jinak by se zapustily do základové barvy.
4. Naneste na podlahu válečkem základovou barvu na bázi vody. Nechte ji zcela uschnout.
5. Natřete podlahu vnitřní latexovou barvou. Pokud budete používat více než jednu barvu, nechejte každou barvu zcela zaschnout, než začnete nanášet další barvu.
6. Až bude barva důkladně zaschlá a pokud budete s výsledkem spokojení, naneste válečkem dvě až tři vrstvy čirého polyuretanového laku. Nátěr ochrání podlahu a způsobí její lesk. Nechejte každou vrstvu laku kompletně zaschnout, než nanesete další.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Průměrná výška lidí se už 150 let zvyšuje. Co je příčinou a kam až můžeme vyrůst?

Tech

Dvojice těžkých ruských bombardérů letěla příliš blízko Aljašky. Vyprovodily je stíhačky F-22 Raptor

Dům a zahrada

Skvělý doplněk do bytu může být také hitem letošních Vánoc