Tomu neuvěříte! Škrábance na dřevěném nábytku odstraníte ořechem!

 Tipy a inspirace 
07. prosince 2016 06:03 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Trápí vás poškrábaný nábytek? Existuje několik snadných tipů, jak s rýhami zatočit! Profimedia
Chcete mít na Vánoce byt v dokonalém pořádku, ale kazí vám to pohled na poškrábaný dřevěný nábytek? Máme pro vás rady, jak se škrábanců zbavit!

Zakrytí povrchových škrábanců a rýh na dřevě opravdu není žádná věda. Výběr vhodného způsobu zakrytí škrábance záleží především na barvě nábytku. Před každým nanášením je dobré utřít prach, špínu a mastnoty.

Jód - naneste na vatovou tyčinku a vetřete na poškozené místo.

Černý čaj - nechte vyluhovat sáček černého čaje v pár lžících horké vody. Čas louhování je třeba volit  podle barvy nábytku. Pak naneste obdobně jako jód.

Olej a citron - roztok připravený z citronové šťávy a oleje na vaření rozetřete čistou látkou. Platí pouze u velmi jemných povrchových škrábanců.

Barva nebo krém na boty - štětcem rozetřete buď barvu na bázi oleje, temperovou barvu na malování nebo krém na boty v příslušné barvě.

Vosková pastelka - rýhy lze také obarvit barvičkou nebo něčím podobným jako je například tužka na obočí.

Instantní káva - z vody a kávy udělat hustou pastu.

Ořechy - jádra z vlašských ořechů, mandlí nebo jiných. Vetřít do povrchu. Olej z ořechu jemně ošetří a zakryje rýhy ve světlém dřevěném nábytku.

Drátěnka - jemně přejeďte po povrchu, pak ošetřete leštidlem na olejové bázi, vhodným pro nábytek. Nechte vstřebat. Vhodné pro nelakované dřevo.

Nadbytečné přípravky a prostředky, které se nevstřebaly do rýh nebo škrábanců, je třeba setřít do sucha. Pro větší povrchové rýhy je však nutné použít již profesionálnější péči, a to broušení, nové lakování atd. Samozřejmě je nutné volit metodu podle povrchové úpravy.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tom Cruise vyinkasoval za nový Top Gun neuvěřitelný balík. V Hollywoodu nejspíš není nikdo, kdo by za...

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Tech

Česko si chce objednat 24 nejmodernějších stíhaček současnosti. Rozhodnutí je za dveřmi

Zavřít reklamu