Vyrobte si vánoční dekorace do bytu za pár kaček!

 Tipy a inspirace 
05. prosince 2016 06:56 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Vánoční dekorace zvládnete vyrobit i sami a za pár korun. Shutterstock
Vánoce klepou na dveře, a tak je nejvyšší čas pustit vánoční náladu i do svého bytu. Nemusíte hned utrácet stovky či tisíce korun za tematické dekorace. Vyrobte si je sami! Budou vás stát pár korun, při jejich výrobě se i s rodinou pobavíte a ještě vám to udělá radost!

Na výrobu vánočních dekorací zužitkujete celou škálu materiálů - papír, zbytky látek, klacíky, ale i třeba knoflíky nebo zátky od piva či limonády! Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Dekorace z papíru

Nápadů na vánoční výzdoby z papíru je obrovské množství. Představíme vám dva z nich.

Papírový stromeček

Vystřihněte si pět koleček ze zeleného papíru o průměru 16, 13, 10, 7 a 4 centimetry. Přepulte je na půlku, pak znovu ještě třikrát přeložte. Špičku složeného trojúhelníku zastřihněte nůžkami, aby uprostřed kolečka vznikla dírka. Kolečko rozložte a pečlivě vytvořte ze vzniklých ohybů varhánky. Pak si vemte třeba špulku nití, do otvoru uprostřed dejte obyčejnou tužku a vzniklé "bábovičky" z papíru na tužku navlečte od největšího kolečka po nejmenší. A máte hotovo!

Vánoční papírová koule

Z papíru si vystřihněte 10 koleček, jako šablonu můžete použít třeba CD. Rozdělte si kolečka na osminy a čáry nakreslete tužkou. Pak čáry nastřihněte do vzdálenosti asi 1,5 cm od středu. Na kolečko položte tužku a každý nastřižený dílek kolem ní obtočte do kornoutku a slepte. Pak si vezměte jehlu, nit a dva kousky gumy, filcu nebo tvrdého papíru. Jedním kouskem provlečte jehlu s nití a pak postupně začněte navlékat všech 10 koleček. Nakonec navlečte druhý kousek gumy. Niť stáhněte a zajistěte uzlem.

Dekorace z knoflíků

Stromeček do bytu i ven

Na výrobu knoflíkového stromku budete potřebovat polystyrénový kužel, korálky, špendlíky a hromadu barevných knoflíků. Celý systém spočívá v tom, že na špendlík navlečete korálek a pak knoflík přišpendlíte do polystyrénového kuželu. Pokračujete tak dlouho, dokud celý polystyren nezakryjete knoflíky.

Dekorace ze zátek od piva

Sněhuláci a sobi

Ani plechové zátky před Vánoci nepřijdou na zmar. Nalepte tři nad sebe na pěknou stuhu, pomalujte je zevnitř a hned máte ozdůbky ve tvaru sněhuláků. Podobně si můžete vyrobit i roztomilé sobí ozdoby.

Dekorace z klacíků

Dřevěná sněhová vločka

Na sněhové vločky ze dřeva potřebujete 4 silnější a delší a 4 slabší a kratší rovné větvičky. Z klacíků si poskládejte na podložku kostru vločky. Vystřihněte si podkladový čtvereček z filcu jako základnu pro lepení. Tavnou pistolí přilepte do kříže k základně nejprve silnější větvičky a poté slabší. Nyní přilepte do středu dřevěné vločky jehličí. Vločky dle vlastního vkusu dodekorujte např. knoflíčky, přírodním motouzem, jeřabinami atd. K zadní straně filcu připevněte (nalepte nebo přišijte) závěs a máte hotovo.

Dekorace z látky

Falešný patchwork

Ozdobit si polystyrenovou kouli falešným patchworkem už vyžaduje zručnost, ale výsledek je ohromný. Pokud si pořídíte polystyrenovou kouli o průměru 10 cm, budete potřebovat ozdobné látky čtyř různých barev či vzorů, a to 10 čtverců o hraně 8 cm v jedné barvě, 16 čtverců ve dvou dalších barvách také o hraně 8 cm a nakonec 16 menších čtverců o hraně 6 cm. Látku (tu, ze které jste vytvořili 10 čtverců o hraně 8 cm) přichyťte pomocí špendlíků k polystyrenové kouli a vytvořte tak podklad. Další 4 čtverce přehněte jakoby do vlaštovky a připevněte k polystyrenovému základu. Nakonec přidejte třetí látku a menší čtverce vytvořené z látky čtvrté. Vytvořte mašle dvou barev, zafixujte a pro udržení tvaru přidejte trochu lepidla. Nakonec pomocí šňůrky dekoraci zavěste.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Aniston ukázala perfektní postavu v bikinách a prozradila, že drží dietu 16/8

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Tech

Tahle kosmická loď poletí zkoumat Jupiterův měsíc Europa. Na palubě ponese řadu nových technologií