Chcete mít stále blýskavé vodovodní baterie? Víme, jak na to!

Krásné blýskavé kohoutky jsou snem všech žen.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
25. listopadu 2016 20:18 / Internet
  0   0
Když si pořídíme novou vodovodní baterii, tak nám krásně blyští a je ozdobou kuchyně či koupelny. Každý si jistě přeje, aby takový stav trval co nejdéle a aby najednou nebyla matná, špinavá či plná fleků. Proto je potřebná její pravidelná údržba, neboť i obvyklé použivání ji prostě zanáší (kapky vody, zbytky prostředků atd.).

Vodovodní baterie jsou typickým cílem vodního kamene. Každý vodu vypíná mokrýma rukama, kapka zaschne a lesk je rázem pryč. Když navíc baterii necháte pod nánosem více dní za sebou, čištění je o to náročnější, po několika týdnech nebo snad měsících už dostanete kohoutek do perfektního stavu jen těžko.

Pomůže šampon a pleťové mýdlo

Pokud se vám zdají tyto přípravky drahé nebo je zrovna nemáte po ruce, zvolte tělový šampon nebo mýdlo. Pozor, důkladně je spláchněte! Jinak zde zůstanou usazené a také mohou způsobit korozi.

Houbičky a písek škodí

Povrch baterií mohou poškodit i drátěnka, drsné houbičky nebo písek. Na povrchu kohoutku dokážou vytvořit mikroškrábance, které okem nevidíte. Poruší se ale ochranná vrstva a baterie začne reznout.

Ocet ne!

Povrch baterií může poškodit kyselina octová, a tedy i obyčejný ocet, který se v domácnostech často používá s tím, že je neškodný a účinný. Také kyselina mravenčí, používá se například na vypalování bradaviček, narušuje chromový povrch, obzvláště tehdy, když už jsou v něm hlubší škrábance.

Přírodní čištění citronem

Naopak povolený je další přírodní čistič – citron. Ale pozor, rozhodně ho nekapejte přímo na baterii, vytvořte si citronovou vodu a tou baterii umyjte.

Pozor na vodu

Ano, vodovodním bateriím, tedy jejich povrchu, může škodit dlouhodobé působení jak čisticích prostředků, tak vody. Po každém mytí je proto třeba čistou vodou odstranit zbytky čističe a tělo armatury vytřít měkkou látkou do sucha.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Zavřít reklamu