Skvělé tipy do domácnosti! Tyto fígle vám při úklidu zaručeně pomohou!

Velký úklid domácnosti vám usnadní několik jednoduchých fíglů.
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
19. listopadu 2016 09:07 / Shutterstock
  2   0
Úklidem domácnosti stráví každá žena obrovské množství času. Tak proč si tu otročinu trochu neusnadnit! Máme pro vás několik zajímavých triků, které stojí za to vyzkoušet!

Potřebujete dát byt do kupy a jen ta představa vás děsí? Nezoufejte, existuje spousta zlepšováků, které vám v tom pomohou.

Poškrábané  sklo

Skleněný stolek třeba v obýváku sice udělá spoustu parády, ale jeho povrch je velmi citlivý a občas nám na skle zůstnou nevzhledné škrábance. Než sklo vyhodíte, zkuste tento trik. Na měkký a suchý kapesník naneste trochu zubní pasty a poničené místo důkladně vyleštěte.

Zašlý koberec

Ani starý a vybledlý koberec nemusíte hned odvézt na skládku. Zašlé barvy lze rozzářit tak, že koberec posypete solí a hrubým kartáčem ho pak vykartáčujete. Nakonec zbytky soli vysajte a koberec bude jako nový.

Otlačená místa na koberci

Rozhodli jste se přemístit nábytek a na koberci vám zůstala otlačená místa? Nevadí! Na stlačenou stopu položte vlhkou utěrku a přejeďte po ní horkou žehličkou. Pak ještě místo dobře prokartáčujte.

Rozbité nádobí

Stačí chvilka nepozornosti, talíř nebo sklenka vám upadne a na zemi se roztříští na milion kousků. Kromě toho, že se můžete uchlácholit tím, že střepy přinášejí štěstí, máme pro vás i návod, jak drobné střepy sesbírat bez rizika pořezání. Stačí si vzít kus vaty, tu navlhčit a střepy se na ni pěkně nalepí.

Praní záclon

Pokud máte problém se záclonami, které už dávnou nejsou sněhobílé, zkuste do pračky přidat dva balíčky prášku do pečiva. Výsledek vás mile překvapí.

Lakovaný nábytek

Zub času se projeví na všem, i na lakovaném nábytku. Jeho zašlý povrch lze oživit pivem a citrónem! Do půllitru piva přimíchejte trochu citrónové šťávy a směsí pak povrch utřete.

Prach na TV a PC

Existuje jeden velmi jednoduchý trik na utíraní prachu z obrazovek TV a PC. Vezměte staré silonové punčochy, natáhněte je na ruku a jednoduše prach na obrazovce utřete.

Ratanový nábytek

I ratan je třeba čas od času vyčistit. Nejlépe na něj funguje kartáč namočený v obyčejné mýdlové vodě.

Ořechový nábytek

Ořechový nábytek lze parádně vyleštit mlékem. Před leštěním z něj jen setřete prach.

Pasta z jedlé sody

Výborným univerzálním pomocníkem při úklidu může být i pasta vyrobená ze sody. Pět lžic smíchejte v pěti lžících vody a máte pastu hotovou. Použít ji lze na čištění prakticky čehokoliv - vnitřek lednice, odpadkový koš, výborně s ní odstraníte připáleniny i různé skvrny. Hodí se dokonce i na chromové a hliníkové plochy. Po čištění jen zbytky uvolněné špíny setřete z povrchu čistým hadříkem a případně doleštěte kůží.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Tech

Americká bezposádková loď umí sama vypouštět ty nejnebezpečnější rakety světa

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Zavřít reklamu