Nejdůležitější věc v domě? Postel! Umístěte ji podle Feng Shui!

 Tipy a inspirace 
15. listopadu 2016 17:30 / Marie Popelková
  0   0
📷
3 fotografie v galerii
Do postele by se měl člověk dostat pohodlně po obou stranách. Thinkstock
Věděli jste, že strávíme přibližně jednu třetinu života spánkem? To je až příliš mnoho času na to, abychom nevěnovali pozornost vhodnému umístění postele! Inspirujte se Feng Shui!

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností v domě, a proto se soustřeďte především na to, aby v ní mohla proudit pozitivní energie čchi, která je takzvaným nositelem životní síly a vitality. Právě energie čchi je základním principem tradičního čínského učení Feng Shui. Nyní si popíšeme, jak podle ní umístit postel!

PŘÍRODNÍ MATERIÁL

Základem klidného a harmonického spánku je lůžko, které by mělo být vyrobeno z přírodních materiálů. Všeobecně totiž platí jedno z hlavních pravidel Feng Shui – přírodní materiály mají přednost před umělými.

Následnému umístění postele věnujte velkou pozornost. Orientujte postel tak, abyste leželi hlavou u zdi, což vám dá pocit bezpečí, jistoty a vnitřního klidu. Zároveň by neměla směřovat nohama ke dveřím nebo být mezi oknem a dveřmi.

NECHTE PROUDIT ENERGII

Lůžko je vhodné dát po stranách od stěn a umožnit tak volně proudit energii. V žádném případě by však neměla být volně uprostřed místnosti. Tato poloha totiž vzbuzuje pocit nejistoty. Zapomeňte také na umístění postele naproti dveřím. To se ve Feng Shui rozhodně nedoporučuje.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Felix Slováček po cévní mozkové příhodě září: Doktor mi nezakázal mi ani dobré jídlo, ani erotiku

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Dům a zahrada

Nic nerozzáří podzimní dny jako barvy chryzantém. Ozdobí nejenom balkony, ale i interiéry

Zavřít reklamu