Nejdůležitější věc v domě? Postel! Umístěte ji podle Feng Shui!

Do postele by se měl člověk dostat pohodlně po obou stranách.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
15. listopadu 2016 17:30 / Thinkstock
  0   0
Věděli jste, že strávíme přibližně jednu třetinu života spánkem? To je až příliš mnoho času na to, abychom nevěnovali pozornost vhodnému umístění postele! Inspirujte se Feng Shui!

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností v domě, a proto se soustřeďte především na to, aby v ní mohla proudit pozitivní energie čchi, která je takzvaným nositelem životní síly a vitality. Právě energie čchi je základním principem tradičního čínského učení Feng Shui. Nyní si popíšeme, jak podle ní umístit postel!

PŘÍRODNÍ MATERIÁL

Základem klidného a harmonického spánku je lůžko, které by mělo být vyrobeno z přírodních materiálů. Všeobecně totiž platí jedno z hlavních pravidel Feng Shui – přírodní materiály mají přednost před umělými.

Následnému umístění postele věnujte velkou pozornost. Orientujte postel tak, abyste leželi hlavou u zdi, což vám dá pocit bezpečí, jistoty a vnitřního klidu. Zároveň by neměla směřovat nohama ke dveřím nebo být mezi oknem a dveřmi.

NECHTE PROUDIT ENERGII

Lůžko je vhodné dát po stranách od stěn a umožnit tak volně proudit energii. V žádném případě by však neměla být volně uprostřed místnosti. Tato poloha totiž vzbuzuje pocit nejistoty. Zapomeňte také na umístění postele naproti dveřím. To se ve Feng Shui rozhodně nedoporučuje.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Průměrná délka života člověka roste. Vědci ale přicházejí se zjištěním, které je bude mnohé velkým...

Tech

Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně

Dům a zahrada

Pokud nechcete, aby vám ve skleníku odumřely rostliny, je nutné jej zastínit. Jde to několika způsoby

Zavřít reklamu