Jak správně vybrat vchodové dveře?

 Exterier 
30. listopadu 2016 07:24 / Marie Popelková
  0   0
📷
7 fotografií v galerii
Při výběru vchodových dveří je třeba dbát na víc než jen design. Shutterstock
Vchodové dveře by měly plnit nejen estetické, ale i bezpečnostní kritérium. Jejich výběr proto není radno podcenit!

Pouze dostatek informací vás může uchránit před zklamáním a dovést k těm správným dveřím pro váš dům. Výběr nových vchodových dveří se může jevit jako jednoduchá záležitost podmíněná pouze individuálním vkusem. Mít jenom dobrý vkus ale rozhodně nestačí!

Jako u téměř všech produktů, se kterými se na našem trhu setkáváme, platí i pro vchodové dveře pravidlo, že za určitou cenu dostáváme přiměřenou kvalitu. U vchodových dveří tedy musíte pátrat po parametrech, které jsou důkazem kvality, a nerozhodovat se jen podle výše částky, kterou máte zaplatit. Na českém trhu je dnes dostatek možností, jak vybrat kvalitní dveře. Účelem není platit vysoké částky za světové značky, ale vědět, jak a podle čeho se v této oblasti zorientovat a rozhodnout se pro kvalitní produkt třeba i od české společnosti.

Design

Vzhled bude současně s cenou určitě jedním z klíčových faktorů výběru. Kromě nabídky oblíbených modelů, které jsou téměř totožné u každého prodejce, se už dnes můžete setkat i s moderním designem dveří.

Rozměr

S rozměrem otvoru, kam potřebujete dveře zasadit, již v současné době není téměř žádný problém. I větší než standardní rozměry jsou běžnou součástí nabídky.

Materiál

V rozhodování a výběru těch nejlepších dveří nám pomůže široká nabídka používaných materiálů. Existuje však několik základních vlastností, podle kterých si můžete vybrat to nejlepší právě pro váš dům.

Dřevo – pokud má někdo dřevo rád, těžko ho přesvědčíte, aby dal přednost materiálu jinému. A to i přesto, že vyžaduje oproti jiným specifickou a pravidelnou péči.

Plast – velkou výhodou je cenová dostupnost plastových dveří. I ty se však neliší jen cenou, ale především kvalitou. Na první pohled stejný, ale levnější produkt, se kterým se nejčastěji setkáváme v hobby řetězcích, většinou v krátké době projeví své nedostatky.

Hliník – hliníkové dveře jsou ze současné nabídky tím nejkvalitnějším a nejlepším. Samozřejmě tomu odpovídá i vyšší cena. U žádného jiného materiálu ale nedosáhnete takového designu a precizního provedení detailů. Pokud hledáte dveře, které odpovídají trendům a drží krok s moderní architekturou, zvolte hliníkové dveře. Jsou tou nejlepší volbou také z hlediska životnosti, odolnosti proti povětrnostním vlivům, pevnosti a trvanlivosti. Při správné kombinaci stavební hloubky, šířky dveřní výplně a použití zatepleného dveřního profilu, můžete dosáhnout vynikajících hodnot tepelné prostupnosti vhodné i pro pasivní domy. K hliníkovým dveřím se pak výborně hodí i moderní technologie pro jejich ovládání, např. pomocí bluetooth nebo otisku prstu.

Sklo – skleněné vstupní dveře jsou designovou záležitostí poslední doby. Hlavní předností těchto dveří je jejich vzhled. Vyhovují však i z hlediska tepelně izolačních vlastností a bezpečnosti. Používaná skla jsou kalená a odolná proti rozbití.

Bezpečnost

Pokud požadujete bezpečnostní dveře, musíte se obrátit na specializované firmy. Počítejte však s omezenou nabídkou designu a provedení. V převážné většině případů stačí zvolit pro dostatečnou bezpečnost dveří odpovídající komponenty, jako jsou kování, panty, bezpečnostní vložky a typ skla. Dle toho pak dveře spadají do různých bezpečnostních tříd, např. dle požadavků pojišťoven.

Hluk

Pokud bydlíte v domku a vaše vstupní dveře vedou do zahrady, postačí vám běžné vstupní dveře bezpečnostní. Ty samy sníží veškerý nežádoucí hluk zvenčí dostatečně. Pokud bydlíte v paneláku a netoužíte vědět, kdo zrovna čeká na chodbě na výtah a o čem tam s kým mluví, pak se protihluková úprava vyplatí. Tu tvoří jednak posílená dveřní výplň, jednak i kvalitní těsnění po celém obvodu dveří.

Několik rad

  • Nelekejte se vyšší ceny a požadujte odpovídající kvalitu
  • Není plast jako plast – pozor na velké rozdíly v nabídce plastových dveří
  • Trojsklo je dnes již standardem
  • Čím větší tloušťka výplně, tím nižší hodnoty tepelného prostupu
  • Montáž nechte na prověřených odbornících
  • Chcete okna a dveře ve stejném dekoru? Řešte je současně
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Tech

Auta sbírají o svých uživatelích spoustu dat. Některé státy na to už reagují

Zavřít reklamu