Sítě proti hmyzu jsou čím dál více v oblibě. Poradíme, jak s nimi naložit v zimě

 Exterier 
27. prosince 2019 07:57 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Sítě proti hmyzu je třeba udržovat v čistotě Depositphotos
Sítě proti hmyzu na oknech či balkonových dveřích používají lidé čím dál častěji. Díky nim mohou pohodlně větrat, aniž by dovnitř létali komáři, vosy či jiný dotěrný hmyz. Jak se ale postarat o sítě v zimě? Přinášíme zajímavé informace.

Sítě proti hmyzu do oken i dveří jsou velcí pomocníci v domácnosti hlavně v jarních a letních měsících. Co ale v zimě? Je potřeba sítě z oken a dveří sundat a někam je schovat? Názory různých lidí se na toto liší. Někdo věří, že by se mu sítě v oknech přes zimu poškodily, jiný je v okně nechává třeba i kvůli domácím mazlíčkům.

Údržba je základ

Než se definitivně rozhodnete, zda sítě z oken sundat či nikoliv, tak je pořádně očistěte. Čištění sítí a jejich údržba není nijak složitá, ale významně tím prodloužíte jejich životnost. Sítě očistěte alespoň jednou ročně, zima je ideální čas. Zbavte je usazeného prachu, pylu a dalších nečistot.

Prvním krokem je síť z okna sundat. Poté vezměte vysavač, nastavte jej na nejnižší výkon a síť nasucho vysajte. Dále si můžete vzít měkký kartáček a síť s ním opatrně vyčistit tak, abyste ji nepoškodili. Pak vemte síť (i s rámem) a dejte ji třeba do vany, nebo na zahradu. Ve vaně ji vysprchujte horkou vodou, na zahradě ji důkladně postříkejte hadicí. Tím by měla být síť vyčištěná. Rám stačí otřít vlhkým hadrem. Na závěr nechte síť pořádně oschnout a zkontrolujte upínací komponenty.

Během celého čištění sítí si dávejte velký pozor, abyste síť neponičili. Nepoužívejte nic ostrého a čistěte síť jemně. Některé sítě ani nejdou sundat, nejčastěji u balkonových dveří. Takové sítě jen lehce vysajte a přejeďte vlhkým kartáčkem.

Co se sítěmi v zimě

Jakmile máte síť vyčištěnou, je třeba se rozhodnout, zda ji na zimu schováte  nebo ji vrátíte zpět na okno. Obecně lze ale říct, že síť z okna nebo dveří sundat můžete, ale rozhodně nemusíte. V dnešní době jsou všechny sítě proti hmyzu vyráběny z tak kvalitních materiálů rámu i vláken, že jim zima jen tak neublíží. Pokud jste si zvykli sítě v oknech nechávat, své návyky najednou rozhodně měnit nemusíte. Pokud totiž sítě v oknech necháte, nemělo by to mít žádný vliv na jejich životnost.

Jestliže se je ale rozhodnete přeci jen schovat, například proto, že vám vadí horší výhled nebo sněhové vločky, které mají tendenci se na sítích usazovat, nezapomeňte si je dobře označit, abste pak věděli, která síť patří kam.

Tip: Podle odborníků je ale praktičtější nechat sítě na oknech i přes zimu. Čím častěji s nimi totiž manipulujete, tím spíše hrozí jejich potrhání vlivem neopatrnosti.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej