Jak se zbavit holubů na balkoně

 Tipy a inspirace 
04. září 2017 15:17 / Marie Popelková
  4
📷
1 fotografie v galerii
Zbavit se holubů hnízdících na balkoně není jednoduché Shutterstock
Hrdliččin zval ku lásce hlas. Pamatujete? Jenže ono romantické vrkání může být i předzvěstí problému. Holubi jsou totiž pohromou pro alergiky a přenašeči parazitů.

Siluety dravců na holuby nefungují a ani jiná plašící zařízení, neboť se jedná o ptáky žijící v blízkosti člověka a na každé plašící zařízení si časem zvyknou a přestanou jim vadit. Zbavit se holubů hnízdících na balkoně jednoduchým způsobem nelze. Jsou to volně žijící ptáci, kteří se usadí tam, kde se jim „líbí“, kde je pro ně vyhovující prostředí.

Postupy, jak se zbavit holubů

Nehodláte-li se smířit s tím, že vám holubi budou neustále znepříjemňovat život svojí přítomností u vašeho bydliště a nechcete je pořád vyhánět, pak zkuste některý z následujících tipů, jak se zbavit holubů na balkonu a terase.

1. Ochranná síť
Účinným řešením je natažení ochranné sítě přes balkon. Nevýhodou je, že to nevypadá příliš esteticky, navíc síť může vadit přímo i vám při pohybu po balkoně.

2. Lesklé předměty
Na parapet nebo balkon umístěte nějaké lesklé předměty, které budou na sluníčku dělat odraz. Použít lze třeba stará cédéčka. I zde je ale drobný nedostatek. Pokud sluníčko nesvítí, nebo máte balkon či parapet na stinné straně, bude takovéto řešení vlastně úplně zbytečné. 

3. Atrapy
Možným řešením je také umístění atrapy dravce na balkon. Holubi si na ni ale po čase mohou zvyknout a začnou se na balkon opět slétávat.

4. Odstranění možných lákadel
Holubi se vám na balkon či parapet mohou slétávat i z toho důvodu, že je zde něco láká. Jedná se třeba o truhlíky s květinami apod. Zkuste je na nějakou dobu odstranit a uvidíte, zda právě toto bylo příčinou.

5. Bodce na holuby
Na parapety a balkony se dají použít také bodce. Pokud budou v dostatečné hustotě, holub nebude mít možnost, kam usednou a raději zvolí jiné místo. Toto řešení je sice poměrně účinné, ale může někomu z vás vadit z estetického hlediska.

6. Hubení
Radikálním řešením je hubení. To ale vždy musí provádět odborná deratizační firma, která splní veškeré podmínky, jež jí ukládají příslušné předpisy a právní normy.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu