Kvůli mastným flekům na kuchyňské zdi nemusíte malovat celou místnost. Stačí pár triků a skvrny půjdou docela dobře dolů

 Tipy a inspirace 
21. listopadu 2021 08:45 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Vyčistit zeď lze i přírodní cestou Shutterstock
Mastné fleky na kuchyňské zdi trápí snad každou ženu. A co si budeme povídat, odstranit je bývá těžké a mnohdy kvůli tomu znovu a znovu malujeme. Stačí ale pár triků a fleky jdou docela dobře dolů.

Jde vlastně o takové babské rady, které ovšem spolehlivě fungují. Protože i když zas a znova vymalujeme, mastné fleky máme na zdi časem znovu. Takže jak a co použít?

Chlebové kuličky

Chlebové kuličky někteří rybáři používají jako návnadu, v našem případě jsou ale skvělou gumou na mastnotu na zdech. Zkrátka jen z měkkých částí chleba umačkejte kuličku a začněte jí gumovat skvrnu na zdi. Spotřebujte tolik kuliček, dokud skvrna skutečně nezmizí.

Ocet je lék na všechno

Není snad jediná věc, se kterou by v domácnosti ocet nedokázal pomoci. A pomůže i s fleky na zdi, protože ocet je mimo jiné také skvělý odmašťovač. Udělejte to tak, že si do rozprašovače rozmíchejte stejné množství octa a vody a následně roztok nastříkejte na fleky na zdi. Nechte působit asi deset minut a poté nástřik opatrně ze zdi setřete vlhkým hadříkem.

Jedlá soda

Jedlá soda je další známý záchranář a domácí čistič a měl by skvěle fungovat i na mastné fleky na zdi. Podobně jako ocet je totiž i jedlá soda statný odmašťovač. Rozmíchejte jeden a půl lžíce jedlé sody v 250 ml teplé vody. Směs vyzkoušejte nejprve na jedné skvrně. Sodu nechejte působit opět asi 10 minut. Pak ji hadříkem velmi opatrně odstraňte tak, abyste nesetřeli i omítku.

Zkuste i Savo

V tomto případě už nejde o přírodní odstranění fleků ze zdi, ale zředěné Savo by mělo také zafungovat. Chce to jeden dílek Sava na dva díly vody smíchané v rozprašovači. Roztok si ale v tomto případě nastříkejte na hadřík, ten přiložte na skvrnu a přidržujte několik minut. Posléze hadřík jemně ze zdi sundejte a rozhodně se nesnažte zeď utírat, mohli byste si poškodit nejen malbu, ale i omítku. Pokud to nevyjde napoprvé, zkuste to znovu. Bude to sice trochu trvat, ale zase máte jistotu, že nebudete muset kvůli skvrnám malovat. Dále čtěte: Je čas vyrobit si domácí adventní věnec. Není to náročné ani namáhavé a zvládnete to i s dětmi.

Zdroj: Taste of Home.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Takhle dnes vypadají Bertík, Míša a Matýsek z komedie S tebou mě baví svět

Styl

Změna životního stylu se vyplatí. Tipy, jak pít méně alkoholu než dosud

Tech

Čínské umělé slunce hoří pětkrát intenzivněji než to skutečné. Ukázal to nejnovější experiment

Zavřít reklamu